Swarzędz

Nauka na ścieżce nie pójdzie w las

ścieżka w Dolinie Cybiny - przykładowa lekcja w terenie Foto: UMiG SwarzędzSą przedmioty, których lepiej uczyć się nie w szkolnej klasie, ale w pięknych okolicznościach przyrody, a że na naukę nigdy nie jest za późno z nowo powstającej ścieżki dydaktycznej w Swarzędzu skorzystać mogą wszyscy.

W tym miesiącu wykonana zostanie w Swarzędzu pierwsza część ścieżki dydaktycznej wzdłuż Doliny Cybiny. Korzystać z niej będą mogli przeznaczonej zarówno piesi jak i rowerzyści. Na początek przy brzegu Jeziora Swarzędzkiego od ul. Św. Marcina do schodów na wysokości os. Kościuszkowców ustawione zostaną tablice informujące o włączeniu jeziora wraz z przylegającym do niego obszarem do d systemu Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 – informuje Maciej Woliński z Urzędu Miasta i Gminy w Swarzędzu.

Podczas spaceru będzie można z kilkunastu tablic edukacyjnych poznać walory przyrodnicze tego terenu. Każdy będzie mógł przeczytać o otaczającej go florze, faunie i zależnościach występujących w ramach ekosystemu. Koszt tego pierwszego etapu to ok. 27.500 zł.

W przyszłym roku powstanie kolejny, liczący 5 kilometrów odcinek ścieżki dydaktycznej. Prowadzić on będzie od ul. Cieszkowskiego aż do Uzarzewa. Zostaną urządzone cztery punkty widokowe z tablicami informacyjnymi. By ułatwić spacer pieszym i rowerzystom cała trasa będzie wyrównana i utwardzona kruszywem.

/

tablica NATURA 2000 Foto: UMiG w Swarzędzu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz