Sport

Koszykówka: MUKS z zaliczką w Play-Off

MUKS Poznań vs ENEA AZS AJP II Gorzów Wielkopolski Play Off  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W pierwszej rundzie play-off poznanianki trafiły na zespół z miejsca 6. czyli ENEA AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Drużyny walczą do dwóch zwycięstw.

Początek rywalizacji, dzięki wyższej ligowej lokacie, miał miejsce na poznańskiej Chwiałce. Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry i już w pierwszej połowie wywalczyły sobie 20 punktową przewagę. Po przerwie Muksiary kontrolowały przebieg gry, a wynik spotkania nie był ani na moment zagrożony. Dzięki temu wszystkie wpisane do protokołu zawodniczki mogły zaprezentować się przed poznańską publicznością.

Najwięcej punktów dla MUKSu zdobyła Patrycja Klatt – 21 (w tym 4 razy za 3 pkt) i dorzuciła do tego 9 przechwytów. 10 asyst zanotowała na swoim koncie Karolina Olszewska, która po meczu została wybrana wyróżniającą się zawodniczką MUKS Poznań. W ekipie z Gorzowa miano wyróżniającej się zawodniczki przypadł Pauli Duchnowskiej. Obie dziewczyny otrzymały upominki ufundowane przez sklep internetowy lobo.pl, a wręczały je prezes MUKS Poznań Iwona Jabłońska i radna miasta Poznania, przewodnicząca komisji kultury fizycznej i turystyki Lidia Dudziak.

MUKS Poznań – Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp 72:55
(30:16, 17:11, 15:14, 10:14)

Patrycja Klatt 21, Paulina Pilichowska 12, Magdalena Ratajczak 9, Weronika Papiernik 8, Karolina Olszewska 8, Weronika Woźniak 7, Magdalena Kowalewska 5, Natalia Błaszczak 2, Karolina Giżyńska 0, Karolina Masłowska 0

Drugie spotkanie, być może decydujące, odbędzie się ono w Gorzowie Wielkopolskim 17.03.2019 o godzinie 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • No i takie informacje sportowe są Ok
    Nie tylko promowanie tych pacanów z Bułgarskiej, którzy tylko wstyd miastu przynoszą 😀