Helios Poznań

Adres: Pleszewska 1
Poznań

Poznańskie kino Helios zlokalizowane w Posnanii posiada 8 klimatyzowanych sal wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający, dźwięk cyfrowy Dolby ATMOS oraz DOLBY 5.1, srebrne ekrany oraz technologię DepthQ.

Poza regularnym repertuarem, w którym prezentowane są największe hity światowej kinematografii, Helios prezentuje Widzom także seanse specjalne takie jak: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Kino Konesera czy Helios dla Dzieci.

Map data © OpenStreetMap




helios na scenie

GISELLE / napisy

Seans z Cyklu Helios na Scenie

Reżyseria

Peter Wright

Scenariusz

-

Obsada

Marianela Nunez, Vadim Muntagirov

Opis filmu

Najwspanialszy z romantycznych baletów, klasyczna opowieść o zdradzie, nadprzyrodzonych mocach i miłości silniejszej niż śmierć, wyprodukowana przez Petera Wrighta, z choreografią Marcusa Petipa.

Wieśniaczka Giselle odkrywa prawdziwą tożsamość swego ukochanego Alberta oraz fakt, że jest obiecany innej. Giselle popełnia samobójstwo. Jej dusza zasila szeregi Wiłów – cieni młodych kobiet, które zginęły przed ślubem. Wszyscy mężczyźni, których te zjawy spotkają na swej drodze, czują przymus tańczenia, aż ujdzie z nich życie. Albert wpada w ich pułapkę. Giselle ratuje go, uwalniając swą duszę spod wpływu Wiłów.
Giselle to klasyczny balet epoki romantycznej. Gdy w 1841 wystawiono go pierwszy raz, zrewolucjonizował świat tańca, a obecnie stanowi kanon klasycznego repertuaru. Na przestrzeni ponad wieku istota tego spektaklu pozostała ta sama w kolejnych jego wersjach. Interpretacja Petera Wrighta dla Baletu Królewskiego opiera się na klasycznej choreografii Mariusa Petipa (inspirującego się z koleioryginalną choreografią Julesa Perrota i Jeana Coralli z 1841), wystawionej po raz pierwszy w Sankt Petersburgu w 1884.

Rola Giselle to dla tancerki techniczne oraz dramatyczne wyzwanie, od pierwszych scen zakochania, przez przejmujące opadanie w obłęd, aż do wybaczenia, jakiego udziela zza grobu. Pierwszy akt baletu jest pełen historycznych detali i wiejskich motywów.Z kolei drugi, „biały” akt, przenosi publiczność do dziwnego, oświetlonego blaskiem księżyca lasu, nawiedzanego przez zjawy Wiłów.

Zarejestrowano w 2016. Czas trwania seansu podany wraz z antraktem.