CK ZAMEK

CK ZAMEK

Adres: ul. Święty Marcin 80/82
Poznań

CK ZAMEK - zapowiedzi wydarzeń

Centrum Kultury “Zamek” – ostatnia rezydencja cesarska w Europie. Monumentalne i kameralne sale, hole, dziedzińce – dają możliwość realizowania różnorodnych projektów. Każdego roku odbywa się tu około 700 imprez: wystaw, koncertów, seansów filmowych, spektakli teatralnych, spotkań, warsztatów edukacyjnych.

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 11.11.2010 - start godzina 11:00

IMIENINY ULICY ŚW. MARCIN



PROGRAM

11:00 – otwarcie Kiermaszu Rogali Świętomarcińskich na Alei Niepodległości
14:00 – start Korowodu Św. Marcina z ulicy Piekary
14:30 – uroczystość przekazania kluczy od miasta z udziałem Prezydenta Ryszarda Grobelnego
14:40 – Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci
14:50 – koncert DUTYFREE
15:40 – Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci
15:50 – koncert STREFA ZERO
16:35 – Czas dla Mecenasa Zamku
16:50 – koncert DAGADANA
17:40 – Czas dla Fundacji Bure Misie
17:55 – koncert ENEJ
19:00 – Czas dla mecenasa – złote confetti
19:10 – koncert ELEKTRYCZNE GITARY
20:40 – pokaz sztucznych ogni

Korowód wyruszy spod kościoła św. Marcina ok. godz. 14:00. Jego postacią centralną będzie, jak co roku, św. Marcin. Po przekazaniu w ręce świętego władzy nad miastem przez Prezydenta Ryszarda Grobelnego (ok. godz. 14:30), Marcin rozpoczyna swoją najważniejszą rolę.

Przez cały dzień ze sceny pod Zamkiem nieść będzie przesłanie o konieczności dzielenia się wszelkimi dobrami z ludźmi potrzebującymi pomocy. O wsparcie apelować będą m.in. Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci. Fundacja Bure Misie i Fundacja Barka (akcja „Pomóż bliźnim przetrwać zimę”).

Podczas obchodów Imienin Ulicy Święty Marcin Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantacji Szpiku u Dzieci będzie kontynuowało akcję „W szpitalu chcę być z Mamą”. Poznaniacy będą mogli wesprzeć starania stowarzyszenia, by zapewnić chorym dzieciom i ich rodzicom jak najlepsze warunki pobytu w szpitalu. Kwestę na ten cel przeprowadzą harcerze oraz wolontariusze (w godz. 13:00-21:00).

Na plenerowej scenie pod Zamkiem zagra 5 zespołów.

DUTYFREE to muzyka z okolic jazzu, fusion, funky i jazz-rocka. Zespół gra standardy takich artystów jak: Chacka Khan, Randy Crawford, Crusaders, Yellow Jackets, Spyro Gyra, Shakatak, Casiopea, Groover Washington Jr. George Duke, Stanley Clarke, Billy Cobham, Chick Corea czy Weather Report.

STREFA ZERO powstała na początku 2004 roku w Poznaniu. Zespół swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych w szczególności popowo-rockowym. Muzycy współpracowali w przeszłości m.in. z Tomaszem Szukalskim, Anną Chodakowską, Anją Ortodox, Ewą Błaszczyk, Wandą i Bandą, Lombardem.

DAGADANA to polsko-ukraińskie trio, które łączy różne style muzyczne: folk, jazz, elektronikę, muzykę klasyczną. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych to recepta DAGADANY jaką zespół ma na oczarowanie słuchacza dźwiękami.

ENEJ to energetyczny rock z dokładką folku, dolewką reggae, a całość okraszona niebanalną nutą wschodniego akordeonu przeplatającego się z dźwiękami hucznej sekcji dętej – takie właśnie danie to specjalność wieczoru serwowana przez olsztyński zespół ENEJ. Nietuzinkowe i oryginalne brzmienie jest wynikiem fascynacji kulturą i tradycją ukraińską.

ELEKTRYCZNE GITARY w swojej muzyce opierają się na tradycji polskiej piosenki autorskiej z wykorzystaniem pastiszu rocka, elementów kabaretu, poezji, jazzu i bluesa. Zespół został utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Zespół od początku słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Jakub Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. „W czasie koncertu staram się uzyskać jak największą karykaturę tego, co robię. Frazy na gitarze wycinam tak, żeby one same z siebie się naśmiewały. Praktycznie wiele może się zdarzyć i to są bardziej happeningi niż klasyczne koncerty rockowe”.