Noc Muzeów w CK ZAMEK

CK ZAMEK

CK ZAMEK

Adres: ul. Święty Marcin 80/82
Poznań

CK ZAMEK - zapowiedzi wydarzeń

Centrum Kultury “Zamek” – ostatnia rezydencja cesarska w Europie. Monumentalne i kameralne sale, hole, dziedzińce – dają możliwość realizowania różnorodnych projektów. Każdego roku odbywa się tu około 700 imprez: wystaw, koncertów, seansów filmowych, spektakli teatralnych, spotkań, warsztatów edukacyjnych.

Map data © OpenStreetMap
Data wydarzenia: 15.05.2010 - start godzina 17:00

Noc Muzeów w CK ZAMEK



Wystawy

godz. 17.00-1.00, tylko wystawa „Sukienka” czynna od godz. 17.00
Wystawa fotografii Jarosława Stanisławskiego /Galeria Fotografii pf
IV Biennale Sztuki – Tożsamość – Poznań 2010 /Galeria Sztuki Współczesnej Profil
Wystawa „(nie)obecności ” /Hol Wielki
Wystawa „Sukienka”/przestrzenie zamku
Wystawa „Republika Estonii w latach 1917-2007″ /Hol Parterowy
World Press Photo 2010 /Sala Marmurowa (bilety: 5 zł)

Warsztaty

godz. 17.00 na wystawie „Sukienka”
„Sukienki” – „Sukienka mojej córki …, sukienka mojej mamy …”
Warsztat plastyczny dla mam i dzieci w wieku przedszkolnym, podczas którego powstaną suknie w skali 1do 1. prowadzenie: Sylwia Chudy
/wejściówki na warsztaty w kasie kina

godz. 20.00 Sala pod Zegarem, hol II piętra
„Martwa natura, detal i perspektywa w Zamku”
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych realizowane w trzech grupach. Tematem przewodnim będzie historia i architektura 100-letniego zamku. Ćwiczenia realizowane będą w technikach rysunkowych, detal i perspektywa w formie studium ołówkiem lub węglem, a martwa natura w kolorze pastelami suchymi i olejnymi.
poprowadzenie: Anna Kozłowska-Agacińska, Sylwia Chudy, Sebastian Krzywak
/wejściówki na warsztaty w kasie kina

Spotkania

godz. 19.00 Galeria Fotografii pf
spotkanie na wystawie Jarosława Stanisławski – Maciej Szymanowicz
godz. 21.00 Hol Balkonowy
„Zamkowe gadżety” zaprezentuje Janusz Pazder

Filmy

godz. 20.00 i 22.00 Sala Wielka
Pokaz filmów: „Ostatni tron cesarza”, realizacja Dorota Latour, Jerzy Paczka, Polska 2009, 25′ i „Magritte” z cyklu „Impresje”, realizacja Hieronim Neuman, Maciej Ćwiek, Polska 1995, 10′ 33″

godz. 23.30 Dziedziniec Zamkowy /w przypadku niepogody Sala Wielka/
Pokaz filmu „Nosferatu, symfonia grozy”, reż. Friedrich W. Murnau, Niemcy 94’ z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE
Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy.

Czerwie to alternatywna formacja z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu.
Ich muzyka to bogata domieszka brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych, którą jednoczy transowy rytm perkusji. Jest to eklektyzm mocnego punkowego uderzenia łagodnej latyno-amerykańskiej rytmiki, industrialnych brzmień, ludowych przygrywek i śpiewek.
Czerwie są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007) oraz wielu innych kosmicznych projektów teatralno-filmowo-plastyczno-absurdalnych.

Koncert

godz. 18.00 Hol Kolumnowy
Koncert Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II ST. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu

Spektakl

godz. 22.00 Dziedziniec Różany
Spektakl „Ab ovo” w wyk. Studia Teatralnego „Próby”
„To opowieść zmyślona. To niecodzienne spotkanie z Kosmicznymi Wędrowcami, którzy przynoszą NOWY POCZATEK. To siedem wielkich pompowanych figur. To dwudziestoosobowa międzynarodowa obsada. To cztery kolory ludzkiej ekspresji. To trzynaście obrazów scenicznych. To otwarta przestrzeń teatru plenerowego. To spektakl dla młodych i dorosłych widzów” .
Scenariusz i inscenizacja Agnieszka Gierach, Bogdan Żyłkowski; scenografia i kostiumy – Agnieszka Gierach; muzyka –Zbigniew Kozub; choreografia – Paolo Mereu; projekcje – Grażyna Hoinka; reżyseria – Bogdan Żyłkowski.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny z wyjątkiem biletu na wystawę World Press Photo (bilety: 5 zł).



Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz