POZnań

Brygady DVB-T przybywają pomocą!

telewizor  Foto: sxc

Uczniowie Technikum Łączności w Poznaniu pomagają osobom, które mają problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej. Młodzi specjaliści wyjeżdżają do telefonicznych zgłoszeń przyjmowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej lub Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

telewizor Foto: sxcMasz kłopoty z dostrojeniem telewizora, ustawieniem anteny lub nowo zakupionym sprzętem i nie możesz odbierać naziemnej telewizji cyfrowej – zadzwoń do nas. Tak wyglądać mogłaby reklama brygad technicznych, które tworzą uczniowie III klasy poznańskiego Technikum Łączności.

Uczniowie wyjeżdżają do mieszkańców zgłaszających telefonicznie swoje problemy z telewizją do UKE lub wojewody. Urząd podstawia samochód i o uzgodnionej godzinie trójka wolontariuszy wraz z nauczycielem dojeżdża pod wskazany adres.

Tylko wczoraj łącznościowcy pomogli trzem mieszkańcom Poznania. Zwykle problemy udaje się rozwiązać w przeciągu kilkunastu minut, czasem naprawa wymaga zakupienia np. nowego pilota.

Darmowa oferta pomocy ze strony szkoły jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zgłoszeń od osób w podeszłym wieku, które samodzielnie nie radzą sobie z zestrojeniem urządzeń do odbioru DVB-T.

Zgłoszenia w sprawie problemów technicznych z odbiorem NTC przyjmuje delegatura UKE w Poznaniu pod numerem telefonu 61 6598611 lub Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu 61 8549900

Wieza RTV Piątkowo Foto: radiomap.eu

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz