Sport

Anna Walkowiak zdobyła brąz w judo

Ania Walkowiak z trenerem Józefem Rainczukiem  Foto: PKS OLIMPIA

Ania Walkowiak z trenerem Józefem Rainczukiem Foto: PKS OLIMPIAAnna Walkowiak, zawodniczka Olimpii, wywalczyła brązowy medal w Pucharze Polski Judo. Na matach walki o medale stoczyło 264 zawodniczek i zawodników z blisko 80 klubów z całej Polski. W zawodach, które odbyły się w Luboniu, startowali sportowcy w wieku od 15 do 20 lat.

Ania stoczyła na zawodach cztery trudne walki, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że były to zawody starszej kategorii wiekowej tzn. juniorek, Ania natomiast jest jeszcze juniorka młodszą, dlatego trzecie miejsce tym bardziej cieszy, całe środowisko PKS OLIMPIA jest niezmiernie zadowolone z takiego wyniku – relacjonuje Józef Rainczuk, trener zdobywczyni medalu – Ania jest utalentowaną i co bardzo ważne pracowitą zawodniczką, myślę że nie tyle samo 3 miejsce ale zwłaszcza styl w jakim walczyła dobrze rokują na przyszłość.

Sama zawodniczka również nie kryła radości po zdobyciu medalu.

Judo jest moją największą pasją i jednocześnie wielką przyjemnością – mówiła Ania – na treningach kształtuję zwinność, siłę, wytrzymałość, a także odwagę, opanowanie, koncentrację i wytrwałość, to wspaniałe uczucie kiedy pot wylany na treningu owocuje medalem na Pucharze Polski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz