K U L T U R A

naGranie nad Rusałką

"Akordy Słów", czyli symfoniczne CETI na 25-lecie istnienia -  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
"Akordy Słów", czyli symfoniczne CETI na 25-lecie istnienia odbył się (23.10.2015 r.) w poznańskim Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Zespołowi towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu pod dyrekcją Wiesława Bednarka, kwartet szkolny i Poznański Chór Kameralny "Fermata" pod dyrekcją Mateusza Sibilskiego. Koncert podzielony był na dwie części - z towarzyszeniem orkiestry oraz na część, w której grał sam zespół. Okazją do zorganizowania koncertu było także 25-lecie istnienia listy przebojów Radia Merkury. (foto: Paweł Rychter)

Seria koncertów online, w ramach projektu ,,Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką” rozpocznie się na kanale YouTube ,,Scena nad Rusałką” w najbliższy czwartek o godzinie 19:30. W tym tygodniu zagra Izzy and The Black Trees.

Ten poznański kwartet to połączenie zadziornej americany, brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Jak piszą sami o sobie – żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, the Pixies, Patti Smith Band, the Kills lub Savages.

W kwietniu 2020 ukazał się ich debiutancki album Trust No One (wyd. Antena Krzyku), który spodobał się fanom oraz recenzentom w Polsce i za granicą.

Koncert transmitowany będzie za pośrednictwem Facebooka ,,Scena nad Rusałką” oraz na kanale Youtube ,,Scena nad Rusałką”. A już tydzień później, nad Rusałką zagra ,,Izzy and the Black Trees”.

Projekt realizowany jest dzięki partnerom – Grupie ENEA, AQUANET, oraz Restauracji Rusałka.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz