K U L T U R A

Taneczna walka o ogień… i wzrost gospodarczy!

Polski Teatr Tańca - Walka o ogień  Foto: PTT materiały prasowe

Obóz Ewolucji i Ciekawości Międzygatunkowej to premierę online najnowszego spektaklu Polskiego Teatru Tańca pt. „Walka o ogień i wzrost gospodarczy”.

„Walka o ogień i wzrost gospodarczy” jest sceniczną wizją wyścigu ewolucyjnego, obejmującą nie tylko gatunek homo sapiens, ale też międzygatunkową perspektywę walki o przetrwanie i lepsze życie. Próbą wyobrażenia sobie innych niż ludzka świadomości, wrażliwości i motoryk. A także podróżą poprzez właściwe różnym ziemskim gatunkom sposoby istnienia w świecie, odbywającą się poprzez medium, jakim są ciała tancerzy. Podróż ta obejmuje miliardy lat i niekończoną różnorodność kształtów, jakie może przyjąć życie – od organizmów jednokomórkowych, poprzez ssaki naczelne po fantastyczne materializacje „istnień możliwych”, wywiedzione z koncepcji zoologii spekulatywnej.

Premiera powstała we współpracy artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca z grupą twórców, wyłonioną w konkursie na realizację premiery w Polskim Teatrze Tańca w Roku Szyderców 2020 – reżyserem Szymonem Kaczmarkiem, choreografem Mikołajem Karczewskim, dramaturgiem Żelisławem Żelisławskim, scenografką Kają Migdałek i kompozytorem Kamilem Tuszyńskim.

Wpisuje się w idiom „Człowiek – roślina” – hasło programowe 2021 roku w Polskim Teatrze Tańca – oznaczające czas intensywnej inspiracji bioróżnorodnością form natury oraz ruchem wszechobecnym w zjawiskach przyrody.

Premiera dziś o godz. 19.00. Bilety można zakupić w serwisie bilety.24.pl w cenie 30 zł. Spektakl będzie dostępny na platformie VOD od 26.02.2021 godz. 19.00 do 27.02.2021 do godz. 23.59. Bilety można kupować do soboty 27.02. do godz.22.30.

Użyte w artykule zdjęcia: PTT materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz