EBLK: Porażka Enea AZS na własnym parkiecie.

Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 7  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Enea AZS Poznań – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:78 - Poznań 14.12.2019 r.

Zaskakująco wysokie zwycięstwo odniósł w Poznaniu KS25 Basket Bydgoszcz. Przed meczem można było się spodziewać w miarę wyrównanego spotkania, gdyż oba zespoły dysponują bardzo podobnym składem personalnym. Tym bardziej po weekendowym spotkaniu akademiczek, kiedy były bardzo blisko zwycięstwa z CCC Polkowice. Było to jednak najsłabsze spotkanie Enea AZS w tym sezonie.

Poznanianki rozpoczęły spotkanie bardzo źle. Przez 5 minut nie potrafiły zdobyć punktu z gry, a w całej pierwszej kwarcie na koncie akademiczek było zaledwie 6 punktów. Bydgoszczanki wyszły bardzo skoncentrowane z założeniem krycia na „plastra” Tiffany Brown. Szybko zdobyły wysoką przewagę, której nie odpuszczały. W drugiej kwarcie po 3 celnych trójkach pod rząd – jednej Julii Adamowicz i dwóch Marty Nowickiej wydawało się, że akademiczki w końcu się przełamią i chwycą wiatr w żagle. Doszły przyjezdne na 7 punktów (24:31), jednak jak się okazało na więcej zespół KS Basket nie pozwolił gospodyniom, zwiększając przewagę na koniec pierwszej połowy do 12 punktów (26:38).

Druga połowa to znowu słaby start akademiczek, które w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 6 punktów, tracąc 16. Ogromny brak skuteczności Enea AZS Poznań oraz wiele błędów w ataku i obronie skrzętnie wykorzystywały bydgoszczanki sukcesywnie zwiększając przewagę. Trener bydgoszczanek, Piotr Kulpeksza, przy bardzo dużej przewadze (35:60) pozwolił sobie na wprowadzenie na boisko zmienniczek – Edyty Faleńczyk i Wiktorii Sobiech. Nie zmieniło to jednak obrazu gry i ostatecznie poznanianki muszą pogodzić się z porażką w pierwszym meczu na swoim boisku w Poznaniu.

Enea AZS Poznań – KS Basket 25 Bydgoszcz 55:73 (6:15,20:23,6:16,23:19)

Enea AZS Poznań: Tiffany Brown 11, Gmrice Davis 10, Daria Marciniak 8, Marta Nowicka 8, Julia Adamowicz 8, Aleksandra Parzeńska 8, Karolina Stefańczyk 2, Jovana Popović, Weronika Piechowiak, Aleksandra Piasecka.

KS Basket 25: Janeesa Desiree Jaffery 19, Karina Michałek 13, Shante Evans 11, Angelika Stankiewicz 8, Lauren Ervin 8, Elżbieta Międzik 5, Julie McBride 5, Wiktoria Sobiech 4, Edyta Faleńczyk, Roksana Sobiech, Magdalena Szajtauer, Agata Świątkowska.

Kolejne spotkanie czeka poznanianki za ponad 2 tygodnie. 21.11. Enea AZS zagra w Gdyni z VBW.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter