Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – zdjęcia

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Zapasy Styl Klasyczny Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę na matach Klubu Sportowego Sobieski odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Zapasy Styl Klasyczny. W zawodach wzięło udział 57 młodych sportowców reprezentujących 24 kluby.

To są nazwiska, które już niedługo słyszeć będziemy szerzej słyszeć – mówił podczas otwarcia Andrzej Supron, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

W kategorii 60 kg zwyciężył Michał Twardowski (AKS, Piotrków Trybunalski), drugie miejsce zajął Jakub Ściegliński (RCSZ Olimpijczyk, Radom) i trzecie miejsce, jego klubowy kolega Dominik Dudziński.

W kategorii 67 kg najlepszy był Kacper Gajda (AKS, Piotrków Trybunalski), srebro wywalczył Michał Biskupski (MKS Cement-Gryf, Chełm), a brąz Mateusz Szewczuk (MKZ Unia, Racibórz).

Kategoria 77 kg. Pierwsze miejsce Patryk Bednarz (RCSZ Olimpijczyk, Radom), drugie Nika Hohua (KS Sobieski, Poznań), trzecie Geworg Grigoryan (ZKS Granica, Gdańsk)

W kategorii 87 kg najlepszy okazał się Filip Kazimierczak (GKS Bełchatów), drugi był Przemysław Raźny (PTC, Pabianice) i trzeci Wojciech Kański (RCSZ Olimpijczyk, Radom).

W kategorii 97 kg Mistrzem Polski został Gerard Kurniczak (KS Sobieski, Poznań), v-ce Mistzrem Maciej Romanowski (KS AZS AWF, Warszawa), na ostatnim stopniu podium uplasował się Aaron-Yan Oliver Sanza (KS AZS AWF, Warszawa).

W kategorii 130g zwycięzył był Jakub Brylewski (LKS Ceramik, Krotoszyn), drugie miejsce zajął Jakub Madaj (PTC, Pabianice), a brązowy medal wywalczył Waldemar Zamiar (KS Sobieski, Poznań).