Lifestyle

Zakrzywione jest piękne (i zdrowsze)

Samsung T55  Foto: Samsung

Ostatnio więcej czasu spędzamy przed ekranami komputerów pracując bądź ucząc się zdanie. Nie jest to zbyt zdrowe dla naszych oczu. Można dać odpocząć im patrząc na błękitne niebo, albo… zacząć korzystać z odpowiedniego sprzętu.

Badania przeprowadzone przez prof. Seong-Joon Kim z Narodowego Szpitala Uniwersyteckiego w Seulu wskazują, że monitory zakrzywione w mniejszym stopniu przyczyniają się do zmęczenia oczu w porównaniu do płaskich ekranów. Im bliżej zakrzywienia 1000R, tym większy komfort użytkownika.

Samsung proponuje serię monitorów T55 zaprojektowane właśnie z myślą o tych, którzy dzień pracy spędzają przed komputerem.

Monitory dostępne są w rozmiarach 24, 27 i 32 cale i zostały wyposażone w matrycę VA o rozdzielczości Full HD z częstotliwością odświeżania 75 Hz. Monitory wspierają także technologię AMD FreeSync. Monitory mogą się także podobać. Zadbano o ich atrakcyjny wygląd z niemal bezramkową obudową.

Matryca 1000R z największym dostępnym zakrzywieniem oraz funkcje Eye Saver i Flicker Free ma gwarantować ochronę oczu użytkownika, potwierdzoną certyfikatem Eye Comfort 2.0 TÜV Rheinland.

To idealne narzędzie do codziennych zadań z komputerem, a matryca VA, gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów, niski czas reakcji na poziomie 4 ms i świetne kąty widzenia – przekonuje producent – obsługa technologii AMD FreeSync sprawia, że monitor można także z powodzeniem wykorzystać do rozrywki w grach wideo.

Monitory serii T55 oferują 3 złącza HDMI oraz złącze DP i D-Sub. Modele 27 i 32 cale mają także wbudowane 5 watowe głośniki, dzięki czemu użytkownik nie potrzebuje dodatkowego źródła dźwięku.

Monitory Samsung są już dostępne w sklepach partnerów tej marki. Sugerowane ceny to:

  • 999,00 zł w przypadku modelu 24 cale,
  • 1.299,00 zł dla modelu 27 cali,
  • 1.599 zł dla modelu 32 calowego.
Samsung T55 Foto: Samsung
Użyte w artykule zdjęcia: Samsung

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz