Aglomeracja

Ponad 11.000 osób z koronawirusem wyzdrowiało

SARS-CoV-2 - koronawirus  Foto: CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAM -  #23312

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 2 134 osoby; wyzdrowiało zaś 11 271 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał, że objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 18 947 osób, a kwarantanną – 78 823.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Natomiast informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z kolei osoba hospitalizowana, to taka, która przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa albo że jest chora na COVID-19. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Na Świecie mamy już ponad 6 milionów przypadków zakażenia nowym koronawirusem, z czego dwie trzecie w Europie i Stanach Zjednoczonych – wynika z zestawienia przygotowanego przez agencję AFP. Blisko 367 tysięcy osób zmarło.

W Europie, na kontynencie najbardziej dotkniętym epidemią, zarejestrowano oficjalnie 2 mln 135 tysięcy przypadków koronawirusa (ponad 177 tysięcy zgonów) oraz w Stanach Zjednoczonych, w kraju o największej liczbie zachorowań (prawie 1 mln 761 tys.) i śmierci (ponad 103 tysiące).

Obecnie koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się w Ameryce Południowej – ze wzrostem o ponad 45 tysięcy przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin. W sumie na tym kontynencie jest już blisko 945 tysięcy przypadków Covid-19 i blisko 50 tysięcy zgonów.

W Ameryce Południowej najwięcej zakażeń odnotowano w Brazylii – znacznie ponad 400 tysięcy – i blisko 28 tysięcy zgonów. Eksperci przypuszczają, że rzeczywista liczba chorych na Covid-19 jest tam znacznie wyższa, gdyż w kraju tym wykonuje się stosunkowo niewiele testów na obecność wirusa.

Źródło: (PAP) dst/ amac/sp

Użyte w artykule zdjęcia: CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAM - #23312

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz