BizNews

Allegro przedłuża wsparcie dla Sprzedających o kolejny, trzeci miesiąc

Pakiet wsparcia dla Sprzedających Allegro  Foto: materiały prasowe

Od wprowadzenia Pakietu wsparcia dla Sprzedających nowa firma rejestrowała się na Allegro średnio co pięć minut. Przeciętnie nowe firmy wystawiały pierwsze oferty w ciągu 2,5 dnia od rejestracji, a pierwsza sprzedaż pojawiała się zwykle po 5 dniach.

Nowe firmy osiągały rekordowe wyniki sprzedaży wspierane popularnością ofert z bezpłatnymi dostawami z Allegro Smart!. Rekordzista osiągnął obrót 513 tys. złotych w ciągu miesiąca, czyli około 7 razy więcej niż przeciętna sprzedaż nowego sprzedawcy w pierwszym miesiącu działania na Allegro.

Pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego są już widoczne, ale nadal są firmy, które nie są w stanie prowadzić działalności jak wcześniej. Jest dla nas jasne, że musimy ich wspierać, aby pomóc utrzymać stabilność biznesu i ułatwić nowym firmom rozpoczęcie działalności e-commerce bez dodatkowych kosztów, a także pomóc w osiąganiu dobrych wyników-mówi François Nuyts, prezes Allegro.- Wciąż inwestujemy w projekty, które mają znaczący wpływ na codzienne życie Polaków i na polskągospodarkę- dodaje Nuyts.

W ramach przedłużonego do końca czerwca 2020 r. pakietu:

  • wydłużony zostaje termin płatności dla małych firm z 14 do 60 dni;
  • 3 miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności;
  • przedsiębiorca otrzymuje łatwy dostęp do pożyczki z cash-backiem 3% dla sprzedawców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Oprócz uruchomienia Pakietu wsparcia dla Sprzedających i udostępnienia Polakom darmowych dostaw z pakietem Allegro Smart!, Allegro wspiera także polski system opieki zdrowotnej: firma przekazała 3 mln zł na zakup 24 respiratorów, ufundowała 365 tys. masek i 8 tys. litrów środków dezynfekujących dla ponad 40 szpitali, hospicjów i domów opieki. 1 mln zł przekazano na rzecz 42 inicjatyw charytatywnych prowadzonych przez pracowników Allegro w walce z koronawirusem i uruchomiono zbiórkę funduszy charytatywnych (koronawirus.allegro.pl) na zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Całkowita wartość wsparcia Allegro związanego z walką z koronawirusem osiągnęła 240 mln zł.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium