BizNews

Volkswagen Poznań nadal atrakcyjnym pracodawcą

Volkswagen kamper  Foto: Rafał Pijański / VW materiały prasowe

Volkswagen Poznań znalazła się w pierwszej dziesiątce najatrakcyjniejszych pracodawców w Polsce według badania Randstad Employer Brand Research. Spółka ostatnio wznowiła produkcję po przymusowej przerwie spowodowanej zagrożeniem koronawirusem. Pojawiła się też informacja o planowanych zwolnieniach.

O planach zwolnień w zakładach w Poznaniu i Wrześni pisaliśmy więcej tutaj.

Randstad Employer Brand Research* to badanie atrakcyjności pracodawców, które w tym roku przeprowadzone zostało w Polsce po raz 10 i objęło 6.300 respondentów. W tegorocznej edycji Spółka Volkswagen Poznań zajęła 6. pozycję wśród 150 największych podmiotów w kraju. Zdaniem osób uczestniczących w badaniu spółka to pracodawca dający możliwość pracy w nowoczesnym środowisku, cieszący się dobrą reputacją i oferujący atrakcyjne wynagrodzenie, benefity i możliwości rozwoju zawodowego swoim pracownikom.

Przyznana statuetka to dla nas ogromny powód do dumy, wiele wysiłku każdego dnia wkładamy w to, aby naszym pracownikom stworzyć najlepsze warunki do pracy, możliwość rozwoju kompetencji, dbając przy tym o ich satysfakcję finansową – komentuje Jolanta Musielak Członek Zarządu ds. Personalnych i organizacji Volkswagen Poznań.

Dodała również, że obecna, trudna dla wielu branż sytuacja związana z pandemią koronawirusa stawia przed pracodawcami zupełnie nowe wyzwania, w dobie kryzysu najważniejszym, ale i najtrudniejszym zadaniem dla przedsiębiorców, pracodawców staje się zrównoważony rozwój, a wraz z nim walka o przyszłość i stabilność tak ekonomiczną jak i społeczną.

*Randstad Employer Brand Research to projekt badawczy dotyczący wizerunku pracodawcy i czynników atrakcyjności pracodawców. Pierwsze badanie przeprowadzono w 2000 r. w Belgii, a obecne jest już w 33 krajach i obejmuje ponad 185.000 respondentów. W tym roku, w 10. edycji rankingu, badanie objęło w Polsce 150 największych pracodawców oraz ponad 6.300 respondentów – zdolnych do pracy Polaków w wieku od 18 do 65 lat, zarówno uczących się, pracujących, jak i poszukujących pracy.

Użyte w artykule zdjęcia: Rafał Pijański / VW materiały prasowe,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz