Aglomeracja

Wielkopolska: zmarły 4 osoby zakażone Covid-19

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

W poznańskim szpitalu zakaźnym przy ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby. Są też nowe, potwierdzone zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce.

Zmarli pacjenci szpitala w Poznaniu to 74-letnia kobieta z Kalisza, 66-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 90-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego oraz 74-letni mężczyzna z Kalisza.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 218 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Najwięcej takich osób jest w województwie śląskim, bo są to aż 145 przypadki. Nowe zakażenia dotyczą także województwa dolnośląskiego (17 osób), wielkopolskiego (12), małopolskiego (11), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), pomorskiego (9), lubelskiego (4).

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 13 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia.

W całej Polsce zmarło 7 osób zakażonych koronawirusem. Jak informuje w swoim komunikacie Ministerstwo Zdrowia wszystkie te osoby miały choroby współistniejące.

AKTUALIZACJA (17:45) – Są kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce.

Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 6 osób w naszym województwie. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1616 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 102 osoby zmarły, a 430 wyzdrowiało.

Na terenie województwa wielkopolskiego w dniu 6.05.2020 r. z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusem hospitalizowane są ogółem 262 osoby, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 11.499 osób, objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 329 osób, a wyleczonych jest 430 osób.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Poznań duże miasto a jakoś nie widać tej pandemii. Umierają z okolicznych mistaczek tylko?.. Wirus się rozwija gdzie największe skupiska ludzi tak?. Powtórze poznań duże miasto!! zdejmijcie te prześcieradła z twarzy .. ..

Kalendarium