K U L T U R A

#TNwkwarantannie Teatr na żywo

"Dziewczynka zza/Przyszłość boli tylko raz  Foto: materiały prasowe / Teatr Nowy

Po kilku tygodniach spędzonych z nagraniami spektakli Teatr Nowy wraca do grania na żywo – choć wciąż za pośrednictwem Internetu i – a jakże – w reżimie sanitarnym.

Niecałe dwa miesiące temu, dokładnie dzień po zamknięciu teatrów w Polsce, zagraliśmy koncert na żywo dla pokrzepienia Widzów. Nie wiedzieliśmy, że na kolejne spotkanie “on-line live” będziemy musieli czekać aż tak długo, ale… udało się!

Tym razem nie wolno się spóźnić, spektakl nie poczeka i nie będzie można go odtworzyć z opóźnieniem. To w końcu spektakl na żywo! A będzie to “Dziewczynka zza/Przyszłość boli tylko raz” w reżyserii Mariusza Zaniewskiego, który obejrzeć będzie można za darmo na profilu Teatru Nowego w portalu Facebook. A wszystko to w najbliższy piątek – 8 maja o godz. 19:00.

XXI wiek jeszcze się nie rozpoczął – żyjemy wciąż mentalnością XX stulecia, wierząc w siłę konsumpcji, energię kopalnych paliw, praktyczność plastikowych opakowań, archaiczny model edukacji i zatrudnienia. Czy przygotowujemy świat dla naszych dzieci, czy liczymy, że to dopiero one zmienią kurs ludzkości ku katastrofie? Grupa dziecięcych bohaterów spektaklu spróbuje wziąć sprawy w swoje ręce, rozpoznając i usiłując zaradzić zagrożeniom współczesności. Czy będą w stanie współpracować mimo dzielących ich różnic, ponad podziałami wynikającymi z kwestii rasy, wyznania, urodzenia, sytuacji ekonomicznej?

Obsada:

Malina Goehs (gościnnie) – DzzZa
Maciej Hązła (gościnnie) – Bóg/Żebrak
Dawid Ptak – Królewicz
Jan Romanowski – Ikebal
Łukasz Schmidt – Sierżant Świnia/1%

Do tej pory archiwalne spektakle Teatru Nowego mają ponad 50 tysięcy odsłon, a w ramach zbiórki crowdfundingowej udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Oczywiście, zadbamy o to, by zachować przy spekatklu wszelkie zasady bezpieczeństwa: scena i kostiumy zostaną zdezynfekowane, a aktorzy zadbają o zachowanie stosownych odstępów i wszelkich innych zasad gwarantujących im bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy do spędzenia kolejnego piątkowego wieczoru z Teatrem Nowym. Wspólnie pokażmy światu, że teatr potrafi dokonywać rzeczy pozornie niemożliwych!

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Teatr Nowy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium