Aglomeracja

Wielkopolska: 31 nowych zakażeń we wtorek

Szpital  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

W całej Polsce potwierdzono badaniami laboratoryjnymi dzisiaj 144 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Poinformowano także o śmierci 5 osób.

10:00

W poznańskim szpitalu z powodu Covid-19 zmarła 65 letnia kobieta, mieszkanka Kalisza. W Wielkopolsce zakażenie potwierdzono u 18 osób.

Pozostałe nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem są z województw śląskiego (53 osoby), dolnośląskiego (22), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (4), więtokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2) i lubuskiego (1).

W Wielkopolsce wśród osób u których potwierdzono dzisiaj zakażenie 4 osoby są z powiatu gnieźnieńskiego, również 4 z powiatu ostrowskiego, 3 osoby z powiatu krotoszyńskiego, po 2 osoby z powiatów śremskiego i kaliskiego i po jednej osobie z powiatów kępińskiego i poznańskiego. Większość z tych osób przebywa w tej chwili w izolacji domowej. Tylko 3 osoby są pod opieką lekarzy poznańskiego Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego.

Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem – informuje w komunikacie Ministerstwo Zdrowia – to 87-letni mężczyzna z Tychów, 79-letnia kobieta z Raciborza, 65-letnie kobieta w Poznaniu i 73-letnia kobieta z Krakowa.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 1.068 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 58 osób zmarło, a 79 wyzdrowiało.

AKTUALIZACJA (17:45) – W poznańskim szpitalu zmarło 3 kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem. Potwierdzono także zakażenia u kolejnych 13 osób z Wielkopolski.

W poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej zmarły 3 osoby. To 69-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego, 88-letni mężczyzna, mieszkaniec Kalisza oraz 35-letni mężczyzna z powiatu poznańskiego.

Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie w Wielkopolsce 1.157 osób, hospitalizowanych jest ogółem 227 osób, poddanych izolacji lub kwarantannie jest 12.080 osób. Wyleczone są 93 osoby.

rzypadków zakażeń koronawirusem, w tym 61 osób zmarło, a 93 wyzdrowiało.

Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz