Aglomeracja

Noszenie maseczek będzie obowiązkowe!

covid  Foto: Pille Riin Priske

Zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe. Wychodząc będziemy musieli założyć maseczkę, bądź chustkę. Przepis ten zacznie obowiązywać od czwartku 16 kwietnia.

To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami – tłumaczył Łukasz Szumowski, minister zdrowia – w związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej.

Minister zdrowia podkreślił też, że przechodząc do nowej rzeczywistości należy cały czas zachowywać środki ostrożności, które będą minimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Zasłanianie ust i nosa będzie też zalecane w wielu zakładach pracy.

W wielu zakładach pracy będzie to zalecane, zwłaszcza tam, gdzie poszczególne normy obowiązujące wskazują na to, że osoby mogą znajdować się w pewnej bliskości wobec siebie, która może powodować przenoszenie wirusa drogą kropelkową – wszędzie tam ten obowiązek będzie rozszerzany – dodał Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski odnosząc się do kwestii pozyskiwania maseczek ochronnych dodał, że istotą w tej sprawie jest zasłonięcia ust i nosa.

(PAP) nno/ par/

Użyte w artykule zdjęcia: Pille Riin Priske

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium