Rząd ogłosi nowe restrykcje w czwartek?

Autor: irag. Poznań, 8 Kwietnia 2020

Zgodnie z przypuszczeniami dotychczasowe restrykcje związane z epidemią, które obowiązują do świąt, zostaną najprawdopodobniej przedłużone. Nowe zalecenia mają zostać ogłoszone w czwartek.

– poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że noszenie maseczek jest w tej chwili zalecane w kontaktach międzyludzkich.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 435 nowych zakażeniach koronawirusem i o 22 zgonach w całej Polsce. Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, podkreślił że był to dzień dużej liczby nowych zakażeń, zwiększyła się też liczba osób, które zmarły. Jego zdaniem nie świadczy to o tym, że dotychczasowe restrykcje nie działają.

To przyniesie efekt, aczkolwiek w te piękne dni, jest ciepła wiosna, tydzień świąteczny i myślę, że Polacy niestety trochę złagodzą te społeczne rygory i to może skutkować nową falą zakażeń po podkreślił Waldemar Kraska – dlatego cały czas powtarzamy, zostańmy w domu!

Dodał także, że w tym roku w święta powinniśmy zostać w domu i nie jechać do rodziców, bo możemy ich zakazić.

Wiceminister zapytany o nowe zalecenia, jakie rząd ma ogłosić w czwartek i czy będzie to zalecenie chodzenia po ulicach w maseczkach, odparł, że każdy etap epidemii rządzi się swoimi prawami.

Maseczki są zalecane w tej chwili w kontaktach międzyludzkich – wyjaśnił Waldemar Kraska – wiele osób jest bezobjawowych, te osoby, które są zakażone koronawirusem, są osobami najbardziej niebezpiecznymi, bo są nieświadome tego, że zarażają inne osoby i noszenie przez nie maseczek może sprawić, że nie będą zakażać innych osób.

PAP/kmz/ joz/

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska m. Poznania
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.