Aglomeracja

Wielkopolska: zakażenia w sobotę (aktualizacja 17:45)

Oddział Rehabilitacji szpitala w Puszczykowie  Foto: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

O 120 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych testami poinformowało Ministerstwo Zdrowia o godzinie 10:00. W Wielkopolsce mamy 16 kolejnych osób zakażonych. Po południu poinformowano o śmierci kolejnego pacjenta poznańskiego szpitala zakaźnego i 4 nowych potwierdzonych zakażeniach.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 50 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj.lubuskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego.

Tylko w piątek w poznańskim szpitalu zmarły 4 osoby zakażone koronawirusem.
– W szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarły 2 osoby: 68-letnia kobieta z powiatu kaliskiego oraz 66-letni mężczyzna z powiatu jarocińskiego – wyjaśnia Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie podano informacji, czy zmarli mieli choroby współistniejące.

W piątek w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej zmarły 4 osoby. O dwóch pacjentach Ministerstwo Zdrowia poinformowało późno wieczorem. Zmarli zakażeni koronawirusem to 68-letnia kobieta i 66-letni mężczyzna, 71-letni mężczyzna i 87-latka.

AKTUALIZACJA (17:45) – W Wielkopolsce mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Niestety zmarł też kolejny pacjent poznańskiego szpitala zakaźnego zakażony koronawirusem.

To 4 osoby z powiatu obornickiego. Ich stan zdrowia lekarze określają jako dobry. Cała czwórka przebywa w domu. Są to 25-letni mężczyzna, 20-letnia kobieta, 9-letnie dziecko oraz 22-letnia kobieta. Wszyscy mieli wcześniej kontakt z osobą zakażoną.

Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19, zmarł 81-letni mężczyzna z powiatu krotoszyńskiego.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 235 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 13 osób zmarło. Objętych nadzorem epidemiologicznym jest aktualnie 6.465 osób, hospitalizowanych jest ogółem 99 osób, a poddanych izolacji lub kwarantannie są 11.850 osoby.


Mapa dostępna dzięki uprzejmości esri.pl

Użyte w artykule zdjęcia: Szpital w Puszczykowie im.Prof.S.T.Dąbrowskiego S.A.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium