Połowa miejsc w bimbie musi być pusta

Autor: irag. Poznań, 24 Marca 2020

Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się, które zaczną obowiązywać od wtorku 25 marca, dotyczą także pasażerów komunikacji miejskiej. Ich liczba w autobusach i tramwajach nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących.

Z uwagi na fakt, że Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu nie ma możliwości istotnego zwiększenia liczby kursów, ponieważ powody stojące za dotychczasowymi decyzjami odnośnie sukcesywnie ograniczanej komunikacji miejskiej nadal pozostają aktualne, apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego zajmowania wyłącznie połowy miejsc siedzących – mówi Bartosz Trzebiatowski z poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego.

ZTM apeluje do pasażerów, żeby każdy kto nie musi się przemieszczać, pozostał w domu. Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu publicznego muszą natomiast stosować się do wprowadzonych zakazów.

W praktyce ani Zarząd Transportu Miejskiego ani Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie mają możliwości aby bezpośrednio pilnować respektowania tego ograniczenia.

Zarząd Transportu Miejskiego podkreśla, że na bieżąco będzie reagować na potrzebę wprowadzenia ewentualnych korekt w odniesieniu do pojedynczych kursów.

Prosimy pasażerów o odpowiedzialne korzystanie z transportu publicznego – dodaje Bartosz Trzebiatowski – jeśli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs.

Wszystkie pojazdy zostaną oznakowane komunikatami przygotowanymi przez Rząd (poniżej).

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek, Kancelaria Premiera
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.