Nowe rowerowe stojaki na przystankach

Autor: miarecki. Poznań, 12 Lutego 2020

Zarząd Transportu Miejskiego promuje łączenie różnych środków transportu i korzystanie w trakcie jednej podróży zarówno z roweru, jak i komunikacji zbiorowej. Chcąc ułatwić zmianę środków transportu na zlecenie ZTM po raz kolejny rozbudowano parkingi rowerowe. Tym razem pojawią się 33 stojaki w 4 lokalizacjach.

Z myślą o osobach, które korzystają z własnych rowerów stojaki rowerowe zostały zamontowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych – pojawiły się one na m.in.: Junikowie, Górczynie, Miłostowie, Garbarach, przy pętlach Piątkowska i Książęca, przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej oraz na przystankach przy trasie PST.

W tym roku do około 320 stojaków rowerowych rozmieszczonych w różnych częściach miasta dołączyły właśnie 4 nowe, ważne lokalizacje z 33 stojakami rowerowymi.

Mieszczą się one przy: Pętli Zawady – 12 stojaków, Dworcu Śródka – 6 stojaków, Dworcu Górczyn – 10 stojaków, Pętli Miłostowo – 5 stojaków

Dodatkowo na pętli Miłostowo postawiono samoobsługową stację naprawy rowerów, która został wyposażona w takie narzędzia jak: wkrętaki (krzyżowy i płaski), klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory. Służy ona przede wszystkim tym rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi albo których awaria zaskoczyła w trakcie podróży.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP, ZTM
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.