Lech Poznań – Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Lech Poznań - Arka Gdynia  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dzisiaj Lech Poznań podejmie Arkę Gdynia. Mecz odbędzie się w ramach 20. kolejki PKO Ekstraklasy i będzie ostatnim w tej rundzie.

Faworytem spotkania wydaje się być Lech Poznań, który nie przegrał od ośmiu meczów z rzędu.W ostatnim pojedynku Kolejorz zremisował ze Śląskiem Wrocław 1:1. Z kolei Arka Gdynia wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1.

Zapraszamy do relacji, która rozpocznie się przed godziną 20:30.

1 - 1

Arka Gdynia
Arka Gdynia

• 22:30 Dziękujemy za udział w relacji. I zapraszamy w nowym roku!
  • 22;29 Szkoda niewykorzystanych sytuacji - tak można podsumować ten mecz. Lech naprawdę próbował i to było widać. Jednak murujący dostęp do swojej siatki zawodnicy Arki nie pozwolili wygrać Lechowi.
  • 90+4 Koniec meczu!
  • 90+4 Próbują, próbują ale obrona Arki dobrze się broni. Jóźwiak strzelał między obrońcami - piłka minimalnie koło słupka.
  • 90+4 Rzut rożny dla Lecha.
  • 90+3 Jóźwiak świetnie przedarł się pole karne! Podał piłkę do Tomczyka, który niedokładnie uderzył w piłkę, która minimalnie minęła słupek.
  • 90+2 Arka: Busuladzić za Nalepę
  • 90' Świetnie przerzucona piłka do Tomczyka i piłka wylądowała na bocznej siatce. Wcześniej odgwizdana została pozycja spalona.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 87' Lech mocno przyciska gości w polu karnym. Wpierw piłkę blokują obrońcy, później Steinbors łapie piłkę w rękawice.
  • 86' Kamiński nie opanował piłki w polu karnym.
  • 83' Tomczyk w polu karnym nie trafia w piłkę. Oj był groźnie.
  • 82' Rzut rożny dla Lecha.
  • 82' Lech: Kamiński za Puchacza
  • 81' Kostewycz z lewej strony pola karnego wrzucił przed bramkę. Steinbors łapie piłkę.
  • 80' Tomczyk do Amarala i mamy niecelny strzał z dystansu!
  • 78' Jóźwiak strzela! Znowu bramkarz gości broni i wybija na rzut rożny!
  • 78' Lech: Tomczyk za Modera
  • 75' GGGOOOOLLL! Z rzutu rożnego piłkę wrzucił Jevtić, a Szadka pokonał bramkarza gości! Lech remisuje 1:1 z Arką.
  • 74' Amaral strzela a Steinbors broni!
  • 72' Jóźwiak świetnie utrzymuje się przy piłce. Rozegranie do kolegów ale nadal nie dają rady strzelić.
  • 71' Moder strzelał z dystansu... w trybuny.
  • 70' Arka: Wawszczyk za Młyńskiego
  • 67' I kolejny rożny dla Lecha po nabiciu obrońcy Arki przez atakującego poznaniaka.
  • 66' Mocny strzał Amarala sparowany przez bramkarza gości. i jest rzut rożny dla Lecha.
  • 65' Rzut wolny dla Arki. Moder zdaniem sędziego zbyt wysoko próbował zagrać nogą.
  • 62' Dośrodkowanie Jóźwiaka zablokowane.
  • 58' Arka próbuje atakować. Nalepa strzela ale niecelnie.
  • 54' Lech: Amaral za Muhara
  • 52' Oblężenie przed polem karnym Arki trwa.
  • 51' Puchacz faulowany. Grę z rzutu wolnego wznowi Lech.
  • 48' Puchacz fantastycznie przedarł się w pole karnego Arki! Oj szkoda! Nic z tego! Zagrana wzdłuż bramki piłka nie została skierowana do siatki przez żadnego z poznaniaków.
  • 46' Rzut wolny dla Lecha przy lewej linii autowej, na wysokości przed pola karnego. Wrzucona piłka wybita z pola karnego.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45+3 Koniec pierwszej części gry. Lech przegrywa z Arką 0:1.
  • 45' Serrarens skutecznie skierował piłkę do bramki Lecha! Lech - Arka 0:1
  • 45' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 42' Kostewycz z prawej strony bramki próbował technicznie pokonać Steinborsa. Jednak piłka mija słupek nie z tej strony.
  • 40' Ładna akcja lewą stroną w wykonaniu Puchacza. Piłka dograna do Gytkjaera. Duńczyk strzelił, niestety dla niego bramkarz rywali świetnie się ustawił.
  • 37' Ależ szansa dla gości! Prawie pokonali bramkarza Lecha.
  • 36' Rzut rożny dla Arki.
  • 34' Jevtić do Kostewycza, a ten podał do Gytkjaera i niestety niecelnie. Zagranie przerywa bramkarz gości.
  • 33' Akcja Arki zakończona przed polem karnym Lecha.
  • 30' Kolejny rzut rożny dla Lecha.
  • 29' Puchacz ładnie rozegrał piłkę przed polem karnym wystawiając futbolówkę Moderowi. Ten strzelił na bramkę ale niestety niecelnie.
  • 28' Kolejna akcja Lecha. Tym razem wrzucona piłka w pole karne. Tym razem Helestrup zdołał wybić piłkę.
  • 26' Jevtić z rzutu wolnego trafił w mur. Do odbitej piłki popędził Puchacz, który niecelnie strzelił obok bramki.
  • 24' Czerwona kartka dla Zobozienia za faul na Puchaczu. Piłka tuż przed linią pola karnego. Do strzału szykuje się Jevtić.
  • 23 Strzał Zboziena zablokowany.
  • 21' Jóźwiak faulowany prze Serrarensa.
  • 18' Crnomarkovic ukarany kartką za faul.
  • 16' Helstrup ukarany kartonikiem za faul na Gytkjaerze.
  • 16' Puchacz ukarany kartką za dyskusje z sędzią.
  • 11' Groźna akcja gości zmarnowana. Grę rozpocznie Lech.
  • 7' Steinbors broni strzał Jóźwiaka!
  • 5' Rzut rożny dla Lecha po strzale Jevtić-a.
  • 2' Jóźwiak nie opanował piłki, która została wyekspediowana z pola karnego.
  • 0' Rozpoczynamy mecz.
  • 20:18 Dobry wieczór. Witamy w ten dość mroźny wieczór na poznańskim stadionie. Już za nieco ponad 10 minut rozpocznie się spotkanie Lecha z Arką Gdynia.

Lech Poznań – Arka Grynia 3:0 – Poznań 27.08.2017 r.
Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter