K U L T U R A

Żeglarski festiwal w środku zimy

Szanta Claus Festiwal  Foto: materiały prasowe

Żeglarska biesiada, konkurs muzyczny dla młodych twórców i zespołów szantowych, spotkanie z autorką książki pt. “Za sterem. Od krawcowej do kaphornowca” i koncert z udziałem najbardziej znanych wykonawców muzyki mórz i oceanów – to główne atrakcje kolejnej edycji Szanta Claus Festiwal. Wydarzenie co roku skupia wielkopolskich miłośników żeglowania i jest okazja do spotkań, wspominania minionych morskich wypraw i planowania kolejnych w nadchodzącym sezonie. Impreza odbędzie się po raz czternasty.

Festiwal tradycyjnie rozpoczniemy w Piórze Feniksa na Starym Rynku 77 (6 grudnia). Piwniczne pomieszczenia restauracji zmienią się wtedy w Tawernę ZĘZA, w której muzycy będą grać i śpiewać aż do późnych godzin wieczornych. Tym razem do wspólnego muzycznego rejsu zaproszą uczestników Marta Śliwa i jej gitarzyści, Mirek „KOVAL” Kowalewski oraz mosiński zespół Po Trzecie.

Sobotnie (7 grudnia) wydarzenia rozpoczniemy w samo południe przeglądem konkursowym. Jury – z Mirosławem Trzeciakiem na czele – będzie rozstrzygać który z wykonawców ma największy potencjał i dobrze sprawdza się na scenie. Tym razem zaprosimy do Auli AWF, mieszczącej się przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.
O godz. 16:00 uczestnicy festiwalu zawitają do Ośrodka Kultury Żeglarskiej i Marynistycznej przy ul. Wodnej 8/9, gdzie o swoich przygodach – morskich i tekstowych – opowie Mira Urbaniak. Za tło dźwiękowe będzie odpowiadał Kuba Paluszkiewicz, a spotkanie poprowadzi Agnieszka Maciejewska.

Kiedy aula AWF ponownie otworzy swoje podwoje o godz. 19:00 będzie to znak że rozpoczyna się koncert główny, podczas którego usłyszymy utwory najbardziej znanych i lubianych zespołów szantowych. Na scenie wystąpią: Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Majtki Bosmana, Grupa Trzymająca Ster, Kamil Badzioch & Agnieszka Gładyszak-Knychała, Niezbędny Balast (zwycięzcy przeglądu konkursowego XIII Szanta Claus Festiwal) oraz laureaci tegorocznego przeglądu konkursowego. Koniec koncertu głównego nie oznacza jednak końca dźwiękowych emocji. Kontynuacją wydarzeń festiwalowych będzie wspólna biesiada w Tawernie ZĘZA. Co się tam będzie działo? Tego nie może przewidzieć nikt. Jedno jest pewne, będzie dużo zabawy, śpiewów i morskich opowieści!

Bilety na koncert otwierający festiwal oraz na koncert główny dostępne są w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu oraz na stronie Bilety24.pl.

XIV Szanta Claus Festiwal

Piątek 6 grudnia 2019 r.

Marta Śliwa i jej gitarzyści, Mirek „KOVAL” Kowalewski, Po Trzecie.
Tawerna Festiwalowa „ZĘZA” w piwnicy Restauracji „Pióro Feniksa” Stary Rynek 77.
19:00 – 24:00 KONCERT – OTWARCIE FESTIWALU

Sobota 7 grudnia 2019 r.

12:00 – 15:00 Przegląd konkursowy.
Aula Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 27/39

16:00 – 17:30 spotkanie autorskie

Prezentacja książki Miry Urbaniak „Za sterem. Od krawcowej do kaphornowca”.
Ilustracja muzyczna – Kuba Paluszkiewicz, prowadzenie – Agnieszka Maciejewska.
Ośrodek kultury Żeglarskiej i Marynistycznej WOZŻ ul. Wodna 8/9

19:00 – 23:00 koncert główny

Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, Majtki Bosmana, Grupa Trzymająca Ster, Kamil Badzioch & Agnieszka Gładyszak-Knychała, Niezbędny Balast, laureaci przeglądu konkursowego.
Aula Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, ul. Królowej Jadwigi 27/39

23:00 – 03:00 Tawerna Festiwalowa „ZĘZA”

w piwnicy Restauracji „Pióro Feniksa” Stary Rynek 77.
Wstęp tylko dla publiczności festiwalowej za okazaniem biletów z koncertu głównego.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium