Siatkówka: Kolejne zwycięstwo Energetyka

Betlejem Poznańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Czterech partii trzeba było, żeby rozstrzygnąć spotkanie Enei Energetyka Poznań i Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów. Zawierało ono wszystkie klasyczne elementy dobrego meczu.

Pierwszy set wygrały poznanianki. W drugiej zespół gości rozbudził się i do połowy seta walka toczyła się punkt za punkt, kiedy Jedynka wypracowała przewagę, której nie oddała do końca seta. Trzecią partie mocno rozpoczęły poznanianki. Dobrze grający blok doprowadził do wygranej. Rozstrzygająca partia dała nadzieję przyjezdnym. Bardzo dobre rozegranie Eweliny Tobiasz, skuteczne ataki Sikorskiej oraz bardzo dobry blok Jurczyk pomogły odrobić straty pomimo nie najlepszego przyjęcia. Ta partia była dla obu ekip istną sinusoidą. Energetyk prowadził 13:9, za chwilę był już remis po 16. Następnie Jedynka prowadziła już 20:16. Wtedy to kapitalnie zagrały poznanianki zdobywając sześć punktów z rzędu! Podcięło to skrzydła przyjezdnym i Energetyk zanotował szóste zwycięstwo w obecnym sezonie.

Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1 (25:16, 21:25, 25:16, 25:21)

MVP: Joanna Sikorska

Kolejne spotkanie Enea Energetyk Poznań rozegra w sali City Zen w niedzielę 24 listopada 2019 roku o godzinie 17:00.