Lucibela w klubie Blue Note – zdjęcia

Autor: bigbiciq. Poznań, 9 Listopada 2019

Wielki głos świata Luzofonii Lucibela oczarowała wczoraj publiczność klubu Blue Note.

Artystka uznawana za objawienie muzyki kabowerdyjskiej zadebiutowała przed polską publicznością w kwietniu 2019 r. Odkryta przez José da Silvę, tego samego, dzięki któremu świat poznał Cesarię Evorę piątkowym wieczorem zaśpiewała dla poznańskiej publiczności w ramach cyklu Marcin Kydryński prezentuje.

Już od pierwszych dźwięków artystka wzbudziła radosne poruszenie wśród publiczności. Ludzie tańczyli, podrygiwali. Niczym nieskrępowani bawili się w dźwiękach muzyki i cudownego głosu jakim obdarzona jest Lucibela.

Artystka wychowana na Wyspach, śpiewająca muzykę tradycyjną zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista, śpiewając piosenki Cesarii, Titiny i Bany. Jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez wiele lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, zbierały się tłumy, słuchając Lucibele do ostatniej piosenki. Z Nos Raiz nagrała kilka utworów na płytę „Conquistador”.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.