POZnań

W Poznaniu powstał pierwszy w Polsce baner z recyklingu

Baner z recyklingu  Foto: materiały prasowe

Miesiąc temu poznaniacy podczas akcji „Posezonowe sprzątanie brzegów Warty” zebrali prawie 300 kg kapsli, czyli blisko 56 000 sztuk. Wykorzystano je do niezwykłej instalacji, która zawisła przy ul. Głogowskiej.

To nie jest zwykły szyld, to baner, który ma nas zachęcać do wspólnego dbania o środowisko. Pozytywny odzew, z jakim spotkali się inicjatorzy akcji, stał się bodźcem do ustanowienia 21 września Dniem Kapsla. Dzień Kapsla został już oficjalnie wpisany do kalendarza świąt nietypowych. Instalacja banerowa przy Głogowskiej (tuż obok Dworca Zachodniego) prezentuje wyjątkowy kapsel, który został wypełniono kapslami zebranymi 21 września br. na dwóch hektarach brzegów Warty.

Przyznam, że zaskoczył nas fakt, jak trudno jest zebrać porzucone kapsle. Są małe i łatwo wbijają się w ziemię, dlatego aby je podnieść, musieliśmy wymyślić sobie specjalną technikę ich podważania. Liczba zebranych kapsli porusza wyobraźnię. Nie sądziliśmy że jest ich aż tak dużo. A nasza akcja trwała zaledwie cztery godziny – mówi Daniel Nowaczyk, brand manager reprezentujący sieć Duży Ben. Jako marka zachęcamy do wspólnej, ale i odpowiedzialnej zabawy. Liczymy, że ten plakat wzbudzi zainteresowanie przechodniów, którzy dołączą do naszej akcji w przyszłym roku – dodaje.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium