Poznański Targ Dobra

Autor: bigbiciq. Poznań, 11 Września 2019

W imieniu Miasta Poznania i Organizacji Pozarządowych zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – obchody Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych połączone z Targami Ekonomii Społecznej.

Organizacje pozarządowe świętować będą już po raz 9., natomiast podmioty związane z ekonomią społeczną dopiero startują z pierwszą edycją własnego wydarzenia.

“Poznański Targ Dobra” – bo pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna impreza – to doskonała okazja, by poznać lokalnych społeczników, wolontariuszy i inne osoby zaangażowane w działania na rzecz miasta i mieszkańców. Nazwa wydarzenia nawiązuje do wyjątkowo popularnych w Poznaniu ryneczków i targowisk, a także do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które stanowią wizytówkę naszego miasta. Targi i wymiana dóbr kojarzy się z czymś komercyjnym – z produktami i usługami mającymi określoną wartość. Targ Dobra ma podkreślać z jednej strony faktyczną – policzalną – wartość pracy, którą wykonują organizacje pozarządowe, a z drugiej strony ukazywać tę wartość dodaną, którą jest czynienie dobra na rzecz innych.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawców na Świętym Marcinie (między ul. Ratajczaka a Kantaka) 14 września w godzinach 10:00 – 16:00. W tym czasie odbywać się będą różnorakie pokazy, warsztaty i spotkania. W specjalnie wyodrębnionej strefie ekoNGO będzie można zaczerpnąć inspirację do bardziej ekologicznego stylu życia.

Dla najmłodszych Fundacja Niwa stworzy strefę dziecka, w której będzie można wyrazić się artystycznie, wziąć udział w miniolimpiadzie sportowej, uczestniczyć w pokazach naukowych oraz muzycznych, a także stworzyć własnego slima.

Zapraszamy serdecznie! Wymieniajmy się dobrem, nie tylko dobrami!

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.