Sport

Biofarm rozpoczyna przygotowania do sezonu

Biofarm Basket Poznań - Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:55 - Poz  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Biofarm Basket Poznań - Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:55 - Poznań 23.03.2019 r.

Czas rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu, na który Biofarm zbudował niezły skład. Na ile mocny, aby skutecznie rywalizować z najsilniejszymi, okaże się po ostatnim meczu sezonu zasadniczego, a może play off.

Dzięki znacznym środkom finansowym otrzymanych z Miasta Poznania oraz sponsora tytularnego Biofarmu, mogliśmy zbudować zespół o sile dotychczas niespotykanej od czasów słynnego Lecha. Czy to coś sugeruje? Nie, ponieważ również inne zespoły I ligowe zbudowały silne składy i nie sposób do końca przewidzieć, na jakie osiągniecie naszej drużyny możemy liczyć.

Historia awansów do ekstraklasy uczy pokory. Ubiegły sezon był przełomowy nie tyle pod względem sportowym /powtórzylismy osiągnięcia z 2 poprzednich sezonów/, ile organizacyjnym. Zaowocowało to stałym zainteresowaniem kibiców meczami Biofarmu i ich spontaniczną reakcją na meczach. Szczególnie to było ważne na początku sezonu, gdy zespół Biofarmu był nękany kontuzjami i zwycięstwa przeplatały się z porażkami. Kolejny raz należy podkreślić znaczenie – wtedy, jak również w całym sezonie – zorganizowanej grupy kibiców nadającej rytm dopingowy i porywającej tym, spokojną zazwyczaj, całą widownię. Entuzjazm kibiców na pewno ma swój udział w zwycięstwach naszego zespołu. Mamy nadzieję, że podobnie będzie również w tym sezonie.

Jeszcze nie rozgrywki ligowe, ale przygotowanie do sezonu zaczynamy w poniedziałek 12 sierpnia 2019 o godzinie 20:00 w hali sportowej AWF – Centrum Cityzen w Poznaniu, przy Drodze Dębińskiej 10c. Pierwsze treningi zapewne nie zachwycą dynamiką, ale nie przeszkodzi to poczuć powiew koszykarskich emocji, jakich możemy się spodziewać w kolejnym sezonie.

Rezultaty pierwszych treningów sprawdzimy w meczach kontrolnych wg następującego terminarza:

24.08.2019, mecz z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne,
7- 8. 09.2019 turniej w Poznaniu z udziałem zespołów: Polonia 1912 Leszno, Czarni Słupsk, Spójnia Stargard, Biofarm Basket Poznań,
14 – 15. 09. 2019 turniej w Lesznie z udziałem zespołów: Miasto Szkła Krosno, Księżak Łowicz, Biofarm Basket Poznań i Polonia 1912 Leszno,
20 – 21. 09. 2019 turniej we Wrocławiu z udziałem zespołów: GKS Tychy, NH Ostrava, Biofarm Basket Poznań, WKK Wrocław.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium