SieBuduje

Rozpoczęto budowę nowego kompleksu bloków nad Wartą

Wizualizacja Atal Towers  Foto: materiały prasowe PR Expert

Rozpoczyna się wnoszenie pierwszego piętra kompleksu 17 piętrowych bloków Atal Towers nad Wartą. Podobną inwestycję deweloper zrealizował we Wrocławiu.

Niedawno zakończyła się budowa dwukondygnacyjnej podziemnej hali garażowej. Aktualnie trwają prace przy stropie nad parterem i rozpoczyna się budowa pierwszego piętra – informuje Angelica Kliś ze spółki Atal.

Architekci z wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak wykorzystali ukształtowanie terenu, umieszczając budynek Atal Warta Towers na wzniesieniu. Przy jego projektowaniu podzielili go wertykalnie i horyzontalnie tworząc mniejsze bryły. Cofnięcie okien za balkony obwodowe sprawiło, że blok bardziej przypomina budynek użyteczności publicznej niż mieszkalny – dodaje.

Kompozycja bryłowa została dodatkowo podkreślona poprzez wprowadzenie kontrastu kolorystycznego – jasno- i ciemnoszarej elewacji. Budynek posiada zielony dach, co jest dodatkowym walorem estetycznym i ekologicznym.

Mieszkańcy skorzystają z usług zaprojektowanych na parterze oraz terenu zielonego przynależnego do budynku. Ze względu na lokalizację, budynek ma za zadanie wytworzyć pierzeję dla istniejącego węzła komunikacyjnego i stanowić dla tego miejsca dominantę wysokościową, a także zapowiedź wysokiej zabudowy.

Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest na drugą połowę 2021 roku. W budynku zaprojektowano 352 mieszkania o zróżnicowanej wielkości: od 26 do 108 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Do tego 15 lokali usługowych i 365 miejsc parkingowych (305 w hali podziemnej).

Create Gallery

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe PR Expert

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium