Lato zdrowe i międzypokoleniowe

Autor: bigbiciq. Poznań, 7 Sierpnia 2019

W najbliższą środę wszyscy poznaniacy i poznanianki mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach i skorzystać z darmowych konsultacji zdrowotnych. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się “Lato zdrowe i międzypokoleniowe”.

To wydarzenie łączy okazję do letniego wypoczynku z działaniami wspierającymi zdrowy styl życia. W środę (7.08) na MTP w pawilonie nr 1 od godziny 12:00 do 17:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych. Na poznaniaków czekać będą m.in. dietetycy i podolodzy. Będzie można zmierzyć ciśnienie krwi, poziom glukozy i cholesterolu, a także wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy.

Seniorzy będą mogli sprawdzić się w testach sprawnościowych i dowiedzieć się, jak ćwiczyć po ukończeniu 65. roku życia. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne i gry edukacyjne oraz porady logopedyczne.

W tym tygodniu na poznaniaków czeka też dodatkowa niespodzianka – wystawa niemal dwudziestu zabytkowych samochodów. Będą wśród nich także tzw. youngtimery, czyli stosunkowo młode (pochodzące z lat 60. – 80. XX wieku) ale już zabytkowe samochody utrzymane w swoim oryginalnym stylu. Podczas “Lata zdrowego i międzypokoleniowego” będzie można zobaczyć pojazdy takie jak: Chevrolet Canada C-60 S z 1942 r., Mercedes Benz W121/190 D z 1957 r., Volvo Amazon z 1961 r., Ford Mustang Coupe z 1967 r., Willys MB z 1943 r., Gaz 69 z 1967 r., Fiat 850 z 1965 r. czy traktor – Ursus C45 z 1951 r.

Pojazdy będą udostępnione dzięki uprzejmości Komisji Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Wielkopolskim oraz Koła Youngtimerów i Ratowników Drogowych. Wstęp wolny,wejście – brama od ulicy Głogowskiej, między pawilonami 1 i 2.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / MTP

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.