POZnań

Czerwone auta zjechały do Poznania

II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

II Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów odbył się w sobotę w Poznaniu. W imprezie udział wzięło ponad 80 samochodów strażackich z całej Polski należących od Ochotniczych Straży Pożarnych oraz do prywatnych kolekcjonerów.

Zlot rozpoczął się przyjazdem kolumny wozów pod Posnanie, gdzie zorganizowano strażackie miasteczko. Podczas zlotu można było spotkać “rodzynki” samochodów strażackich i nie tylko, na miejscu również byli przedstawiciele sklepów pożarniczych oraz firma Rosenbauer z swoim autem gaśniczym. Całe popołudnie wypełnione było pokazami i zabawami dla najmłodszych.

Najstarszym samochodem został Mercedes Benz z OSP Kalinowa pow. Sieradzki.

Jednostką z największą liczbą kilometrów do pokonania na zlot miała OSP Prężynka pow. Prudnicki.

Wóz z największą liczbą środka gaśniczego należał do OSP Suchy Las. Mieściło się w tym wozie 9000 litrów płynu.

Najładniejszym wozem Zlotu według uczestników został samochód z OSP Poznań-Głuszyna, lecz wspólną decyzją druhów z tej jednostki I miejsce oddali OSP Kalinowa, która uplasowała się na II miejscu wg. głosujących.

Dodatkowo strażacy brali udział w konkurencjach takich jak tor przeszkód na zamku dmuchanym, konkurs dotyczący jakości w uciskaniu klatki piersiowej podczas resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Podczas zabawy na miejscu byli obecni również przedstawiciele Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z m.in. mobilnym symulatorem zagrożeń pożarowych budynku mieszkalnego, oraz funkcjonariusze z KMP Poznań.

Organizatorem II Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów w Poznaniu była Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna przy współpracy Centrum Handlowego Posnania.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium