POZnań

Kolejny etap remontu wiaduktu nad PST Szymanowskiego

Remont wiaduktu nad PST Szymanowskiego wkracza w kolejną fazę  Foto: materiały prasowe / PIM

Remont wiaduktu nad PST Szymanowskiego wkracza w kolejną fazę. Zakończyły się prace na jego południowej nitce, a w nocy z piątku na sobotę, czyli z 2 na 3 sierpnia, zmieni się w tym rejonie organizacja ruchu.

Od soboty, 3 sierpnia, dla udostępniona zostanie pełna szerokość jezdni południowej nitki wiaduktu (bliżej centrum). Jednocześnie z ruchu wyłączony zostanie buspas na nitce północnej (od strony pętli Sobieskiego). W związku z tym, na czas prowadzenia robót, obecny przystanek autobusowy zmieni lokalizację – zostanie przesunięty o ok. 80 m na zachód, w kierunku ul. Stróżyńskiego.

Od 3 sierpnia piesi będą mogli już korzystać z wyremontowanych schodów, prowadzących po łuku w stronę osiedla Stefana Batorego i centrum handlowego. W tym samym czasie zostaną zamknięte schody łączące przystanki tramwajowe z przystankiem autobusowym północnej nitki wiaduktu. Dla osób korzystających z transportu publicznego zostaną wyznaczone dojścia tymczasowe do przesuniętego przystanku autobusowego prowadzące przez schody południowej nitki wiaduktu.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz