Sport

19. PKO Poznań Maraton otrzymał brązowy medal IAAF

12. PKO Poznań Półmaraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Po raz drugi Poznań Maraton otrzymał prestiżowe odznaczenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (International Association of Athletics Federations ) – organizacji, która od 1912 roku zrzesza związki lekkiej atletyki z całego świata.

Co roku IAAF przyznaje certyfikaty, które stanowią wyznacznik jakości wybranych biegów ulicznych. Są nimi odznaki: Bronze, Gold, Silver, a od 2020 roku także Platinum. By starać się o otrzymanie powyższych wyróżnień organizatorzy muszą spełnić szereg wymagań organizacyjnych i technicznych, które tworzą wysokie standardy całej imprezy biegowej.

W tym roku Poznań Maraton znalazł się w międzynarodowym gronie 114 biegów, które mogą pochwalić się odznaką IAAF Road Race, otrzymując Bronze Label za 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. W kategorii Gold IAAF certyfikował 56 imprez biegowym, kategorię Silver otrzymało 26 biegów, a kategorią Bronze odznaczono 32 biegi.

Tegoroczna, jubileuszowa Maratonu edycja odbędzie się 20 października. Na liście startowej zapisanych jest już ponad 4400 zawodników. Limit wszystkich uczestników to 6 tysięcy osób! Do 13 września opłata startowa wynosi 160 złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium