Zakończyły się Mistrzostwa Polski w kajakarstwie

Autor: bigbiciq. Poznań, 21 Lipca 2019

Dwudniowa rywalizacja w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kajakarstwie klasycznym, Mistrzostw Polski Młodzików oraz 8. Mistrzostw Polski w parakajakarstwie zakończyła się w sobotę na Torze Regatowym Malta w Poznaniu. W sumie rozegrano 120 wyścigów, w których reprezentanci 61 klubów walczyli o 28 kompletów medali.

Wyniki poszczególnych konkurencji w drugim, ostatnim dniu zawodów:
Mistrzostwa Polski Młodzików:

K2 2000m młodzików (2006) – Michał Matwiejczyk/ Jakub Mińczuk (UKS Koszałek-Opałek Węgorzewo)
C2 2000m młodzików (2005) – Kacper Grzelski/ Kacper Filipczak (KS Posnania Poznań)
K2 2000m młodziczek (2006) – Martyna Kraszewska/ Wiktoria Zaręba (KKS Nowa Sól)
C1 2000m młodziczek (2006) – Sylwia Staniszewska (SKS Cresovia Białystok)
C1 2000m młodzików (2006) – Rafał Poklepa (KKS Nowa Sól)
C2 2000m młodziczek (2005) – Zuzanna Kinast/ Marta Brzezińska (KS Posnania Poznań)
C4 2000m – Krystian Kubica/ Mateusz Wojkiewicz/ Declan Sobczak/ Antoni Michalak (KS Warta Poznań)
K4 2000m młodzików (2005) – Konrad Gawor/ Wojciech Mielnik/ Jakub Kwaśniewicz/ Karol Szczepanek (MOSM Tychy)
K4 2000m młodziczek – Patrycja Gębicka/ Wiktoria Konopska/ Natalia Kędziora/ Julia Seliwańska (KS GPower Gorzów)
C2 2000m młodzików (2006) – Krystian Kubica/ Marceli Krawiec (KS Warta Poznań)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski:

K4 500m – Klaudia Cyrulewska/ Martyna Klatt/ Patrycja Lebioda/ Natalia Wojciechowska (KS Energetyk Poznań)
C2 1000m – Norman Zezula/ Aleksander Kitewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)
K4 1000m – Filip Nowaczyk/ Filip Weckwert/ Marcin Jakubowski/ Kamil Wyrwas (KS Posnania Poznań)

8. Mistrzostwa Polski w parakajakarstwie:

KL1 200m – Jakub Tokarz (WZSN Start Wrocław)
KL2 200m – Katarzyna Sobczak (WZSN Start Wrocław)
VL2 200m M – Tomasz Moździerski (OTK Opole)
VL1,2,3 KL3 200m OPEN – Mateusz Surwiło (ZSR Start Zielona Góra)

Klasyfikację punktową w U23 zwyciężyła KS Posnania Poznań (106) przed CWZS Zawisza Bydgoszcz (88) i KS AZS-AWF Poznań (86). Natomiast w klasyfikacji Mistrzostw Polski Młodzików najlepsza okazała KKS Nowa Sól (83) przed KS Posnanią Poznań (82) i KS Wartą Poznań (73).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.