Koncert #NaWolnym – zdjęcia

Autor: bigbiciq. Poznań, 20 Lipca 2019

Lato #NaWolnym rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu. Pierwszy wakacyjny miesiąc na dziedzińcu Urzędu Miasta upłynie pod znakiem koncertów, projekcji kina plenerowego i spektakli dla dzieci.

Wczoraj na scenie zaprezentował się zespół Mikromusic, a widzów na ich koncert przygotowywała Helaine Vis. Część osób przyszła pod bramy dziedzińca licząc, że uda im się dostać na koncert. Jednak bilety na koncert wyprzedały się na pniu.

Od początku powstania cyklu #NaWolnym wydarzenia były bezpłatne. Jednak w tym roku – z powodu zmian w rozliczeniu podatku VAT – władze miasta zostay zmuszone do wprowadzenia minimalnych opłat. Bilety na seanse kina plenerowego kosztują złotówkę, a na spektakle dla dzieci – 2 zł. Udział w koncercie zespołów Mikromusic oraz Clock Machine to koszt 5 zł, a zespołów Glasspop oraz Wczasy – 2 zł.

Mikromusic nie zawiodło swoich fanów, gdyby nie późna pora, kiedy kończył się koncert, to bisom nie było by końca.

Dziś #NaWolnym Glasspop, supportować ich będzie Onur Alpoz. Start godzina 19:30 – na ten koncert można będzie jeszcze kupić bilety przed wejściem na dziedziniec.

Oprócz koncertów, na dziedzińcu zobaczymy filmu. Zostały one podzielone na dwa cykle: “Amerykańskie przedmieścia”, w których będzie okazja zobaczyć “The Florida Project” Seana Bakera, “Pokój” Lenny’ego Abrahamsona, “Amerykańską sielankę” Ewana McGregora i “Suburbicon” George’a Clooney’a. Drugi cykl zatytułowany “Pół człowiek, pół legenda” poświęcony będzie wielkim aktorom. Zobaczymy w nim: “Manglehorn” Davida Gordona Greena z Al Pacino w roli głównej, film “Człowiek, który zabił Don Kichota” Terry’ego Gilliama, “Młodość” Paolo Sorrentino i “Gentlemana z rewolwerem” Davida Lowery’ego, w którym główne role zagrali Robert Redford i Sissy Spacek.

W sierpniu Na Wolnym zdecydowanie będzie królował teatr, a wśród gości pojawią się: Krystyna Janda w roli Marii Callas, Jan Peszek w monodramie “Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego” i Andrzej Seweryn w monodramie “Szekspir forever!”. Między 16 a 25 sierpnia na plenerowej scenie zaprezentowanych zostanie w sumie 13 przedstawień. Swoje spektakle pokażą teatry z różnych zakątków Polski – Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Wrocławski Teatr Komedia i Teatr Fredry w Gnieźnie. Ale będzie też okazja zobaczyć plenerowe wersje poznańskich realizacji, m.in “Nowe szaty króla” Teatru Animacji i “Kwartet” Teatru Muzycznego, najnowsze spektakle obu scen.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.