Sport

Golaj wypełnił się kibicami królowej sportu

Grand Prix Athletics Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Stadion Golęcin wypełnił się kibicami królowej sportu. Zawody Grand Prix Athletics przyciągnęły ok. 2000 osób, które na żywo mogły zobaczyć rywalizację z udziałem najlepszych polskich lekkoatletów.

Mityng rozpoczął się od konkurencji rzutu młotem. Już w swojej pierwszej próbie reprezentantka OŚ AZS Poznań Joanna Fiodorow rzuciła młot na odległość 72,99 m, co okazało się rekordem obiektu. Stypendystka Sportowa Miasta Poznania nie zwalniała tempa, dzięki czemu udało jej się poprawić rekord rzutem na 74,46 m.

Wśród Panów rywalizację zdominował Wojciech Nowicki. Sportowiec z Białegostoku popisał się poznańskiej publiczności rzutem na 81,74 m. Ten rezultat jest przy okazji najlepszym rzutem Nowickiego oraz najdłuższym rzutem w tym roku na świecie.

Zgromadzeni na poznańskim Golęcinie byli również świadkami zwycięstw tyczkarza Pawła Wojciechowskiego (z rezultatem 5,76 m), Michała Haratyka (21,26 m) oraz Adrianny Szóstak z OŚ AZS Poznań w skoku w dal (6,23 m).

W lekkoatletycznym Grand Prix Poznania zawodnicy rywalizowali również w biegach na 100 m, 200 m, 400 m oraz w biegach przez płotki, pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Nie zabrakło również rywalizacji dzieci i młodzieży.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz