Spotkanie na Gołębiej

Autor: bigbiciq. Poznań, 1 Lipca 2019

Rozpoczęła się 5. edycja inicjatywy Kulturalny Stary Rynek. Jest to cykl spotkań z kulturą w rejonie Starego Rynku.

Wczoraj na dziedzińcu szkoły baletowej odbyło się spotkanie z grupą Swing Craze oraz Happy Jazz Band.

Swing Craze, to poznańska grupa entuzjastów i propagatorów tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Collegiate Shag, Boogie Woogie, sięgających swoją historią do lat 30 XX wieku.

Połączeni pasją i chęcią zarażenia nią Poznaniaków, członkowie grupy organizują potańcówki, pokazy, animacje oraz festiwale i warsztaty z udziałem instruktorów z całej Polski. Niesamowita energia i niepowtarzalny klimat retro wyrażony zarówno w muzyce oraz tańcu jak i również w retro strojach i fryzurach uczestników przyciągają i zachwycają wszystkich, niezależnie od wieku.

Happy Jazz Band – to prywatna inicjatywa muzyczna, łącząca muzyków zawodowych i amatorów. Zespół powstał w 2015. Młodość, zaangażowanie oraz energiczny swingowy repertuar to charakter grupy. Ich muzyka czerpie ze znanych standardów jazzowych, które prezentujemy w nowej interpretacji młodych aranżerów.

Cykl Spotkań na Gołębiej organizuje Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu.

Kolejne spotkanie na Gołębiej odbędzie się 13 lipca o godzinie 17:00, na Dziedzińcu Szkoły Baletowej usłyszymy – Piosenki z Kuferka Senioritki

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: Ewelina Jaskowiak
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.