BizNews

Owens-Illinois Inwestuje w Poznaniu

O-I Poznań  Foto: materiały prasowe
Huta Antoninek

W hucie Owens-Illinois w Poznaniu zakończył się kolejny etap modernizacji. Łączna kwota inwestycji wyniosła 39 mln euro.

Największy na świecie producent opakowań szklanych, zainwestował 18 mln euro w kolejny etap modernizacji huty w Poznaniu. Trwający blisko 3 miesiące remont pozwolił na przyspieszenie pracy automatów, wzmocnienie elastyczności zakładu, a także zmniejszenie zużycia energii. Zakończony etap inwestycji to część kompleksowego programu modernizacji, który rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. W jego ramach wyremontowane zostały oba piece hutnicze, wybudowano piwnicę a także zmodernizowano maszyny o kluczowym znaczeniu dla wytwarzania szkła. Łączna kwota inwestycji wyniosła 39 mln euro.

Modernizacja huty znacznie wpłynie na wzmocnienie pozycji naszego zakładu w regionie. Zależy nam na tym, aby utrzymywać status lidera w branży, a przy tym pozostać preferowanym dostawcą opakowań dla naszych klientów. Co więcej, ostatnie ulepszenia przyniosą nie tylko korzyści związane z lepszą logistyką czy zwiększeniem elastyczności produkcji, ale również wpłyną na komfort pracy całego naszego zespołu – zaznacza Piotr Jakubaszko, kierownik zakładu w Poznaniu.

Modernizacja jest również odpowiedzią na aktualny trend w kierunku zrównoważonego rozwoju i zaangażowania O-I w osiągnięcie tego celu. Szkło jako produkt nieskończenie nadający się do recyklingu, stanowi podstawowy element gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki zwiększeniu wydajności produkcji, na rynku dostępnych jest jeszcze więcej opakowań wykonanych z ekologicznego materiału, jakim jest szkło. Inwestycja O-I w nowy, bardziej energooszczędny piec i maszyny dodatkowo zmniejszy wpływ firmy na środowisko.

Zakład w Poznaniu zatrudnia 180 osób. Codziennie z czterech linii produkcyjnych schodzi prawie półtora miliona sztuk opakowań szklanych najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. W ciągu ostatnich dwóch lat całkowita wartość inwestycji O-I w Polsce osiągnęła 100 milionów euro.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz