Sport

Skorpiony pewnie pokonały Niedźwiadki

Power Duck Iveston PSŻ Poznań a Stainer Unią Kolejarzem Rawic  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Power Duck Iveston PSŻ Poznań a Stainer Unią Kolejarzem Rawicz 51:39 - Poznań 26.05.2019 r.

Wygraną gospodarzy zakończył się mecz 2. Ligi Żużlowej pomiędzy Power Duck Iveston PSŻ Poznań a Stainer Unią Kolejarzem Rawicz. Skorpiony pokonały Niedźwiadki 51:39.

Mecz rozpoczął się od podwójnego zwycięstwa gości, jednak juniorzy klubu z Poznania wyrównali stan meczu. Przed równaniem toru Power Duck Iveston PSŻ Poznań dwukrotnie wygrali 4:2, prowadząc po czterech biegach 14:10.

W piątym biegu para Krčmář-Nowak przegrała 1:5, w szóstym natomiast duet Kajzer-Curzytek przegrał jedynie z Damianem Balińskim. Siódma gonitwa, okraszona „świecą” na starcie Kacpra Pludry, zakończyła się podwójną wygraną Davida Bellego i Damiana Dróżdża.

Na dojeździe do pierwszego łuku ósmego biegu upadł Marcel Kajzer, jednak zszedł z toru, a Marek Lutowicz dowiózł do mety dwa punkty. Kolejne dwa biegi poznaniacy wygrywali 4:2 i 5:1, powiększając przewagę do ośmiu punktów.

Jedenasty bieg podwójnie wygrali goście, natomiast w kolejnych dwóch zespół ze stolicy Wielkopolski triumfował klejno 4:2 i 5:1, zapewniając sobie zwycięstwo przed biegami nominowanymi.

Pomimo że w dwóch ostatnich biegach jechał najlepszy w drużynie rawickiej Jaimon Lidsey, goście nie wygrali żadnego z nich. Remis 3:3 i wygrana 4:2 dała poznaniakom ostateczne zwycięstwo 51:39.

Źródło: www.pszpoznan.com.pl

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz