Aglomeracja

Owijanie bagażu – nowa usługa na Ławicy

Wrap Bag na Ławicy  Foto: materiały prasowe

Ci, którzy szczególnie dbają o swój bagaż mogą skorzystać z nowej usługi w Porcie Lotniczym Ławica. Powstał tam punkt foliowania odsługiwany przez poznańską firmę Wrap Bag – Owijanie bagażu.

Usługa owijania bagażu funkcjonuje na lotniskach całego świata – nie mogło jej więc zabraknąć w Poznaniu – mówi Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu lotniska.

Maszynowe owinięcie folią chroni bagaż przed zniszczeniem, uszkodzeniem, przypadkowym otwarciem czy utratą zawartości w czasie podróży. Daje również poczucie bezpieczeństwa, uniemożliwiając niepowołanym osobom dostanie się do jego wnętrza.

Wrap Bag – Owijanie bagażu zlokalizowany jest w pobliżu punktów nadawania bagażu, pomiędzy terminalem odlotów a przylotów. Dla wygody pasażerów, usługa dostępna jest 7 dni w tygodniu, w godzinach 4.00-20.00, oraz w szczególnych przypadkach (jak np. nocne czartery) również poza standardowymi godzinami pracy.

Koszt owinięcia małego bagażu to 39 zł, regularnego 59 zł a ponadwymiarowego 109 zł. Zabezpieczyć można praktycznie każdy rodzaj bagażu: torby, walizki, plecaki, wózki/foteliki dziecięce, sprzęt sportowy (np. rowery, narty, deski surfingowe, kije golfowe). Foliowanie odbywa się za pomocą specjalnej maszyny z systemem rozciągu, przy użyciu folii w 100% recyklowanej.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

3 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • “Owijanie bagażu – nowa usługa na Ławicy” ale sie usmialam, to jest raczej zwykle owijanie ludzi wokol palca zeby kase z ludzi sciagac.

  • To jest po to, zeby Polakom lecacym do Anglii, inni Polacy pracujacy przy bagazach na lotnisku docelowym nie wyciagali z torby fajek i vodki. A nie dla tych co dbaja o bagaz …