Młodzicy Enea Energetyk Poznań jadą na Finał Mistrzostw Polski

Enea Energetyk  Foto: materiały prasowe

Od piątku na poznańskiej „chwiałce” rozgrywany był Półfinał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Młodzików. O awans do turnieju finałowego walczyły cztery drużyny: Enea Energetyk Poznań, ŻAT Jastrzębski Węgiel, Czarni Radom oraz KS Gwardia Wrocław. Młodzi poznaniacy zapewnili sobie awans wygrywając dwa pierwsze spotkania.

Hala B POSiR przy ul. Spychalskiego ponownie odleciała w miniony weekend. Do Poznania przyjechały trzy bardzo mocne siatkarskie ekipy, a gospodarzem turnieju półfinałowego był klub Enea Energetyk Poznań. Na trybunach natomiast gościliśmy licznie zgromadzonych kibiców, którzy w każdym meczu mocno wspierali poszczególne ekipy. Po dwóch dniach turnieju było już jasne, że awans do dalszych rozgrywek wywalczył zespół gospodarzy oraz ŻAT Jastrzębski Węgiel. Obie drużyny spotkały się w niedzielę o godz. 12:00 w meczu o pierwsze miejsce i lepsze rozstawienie w Wielkim Finale. Zgodnie z przewidywaniami zarówno poziom sportowy spotkania jak i „rywalizacja” na trybunach nie zawiodła! Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, a licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać długie, emocjonujące wymiany i piękny warsztat siatkarski po obu stronach siatki. Pierwszy set padł łupem gości, natomiast w drugiej partii po świetnej grze lepsi okazali się zawodnicy Enea Energetyk Poznań. Ostatni set turnieju to prawdziwa wojna nerwów! Od stanu 13:13 wszyscy kibice podziwiali zmagania młodych siatkarzy na stojąco. Energetyczni zawodnicy obronili aż 6 piłek meczowych, ostatecznie przegrywając 21:19.

Jestem bardzo dobrej myśli. Pokazaliśmy w tym turnieju świetną dyspozycję i to że potrafimy grać z najlepszymi. Na Finałach Mistrzostw Polski pojawi się 8 najlepszym ekip w kraju, a my pojedziemy tam z głowami podniesionymi do góry, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Będą to pierwsze finały męskie dla naszego klubu, dlatego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Szymon Kurowski, trener Enea Energetyk Poznań.