Sport

Gytkjaer zostaje w Lechu

Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Christian Gytkjaer

Lech Poznań zdecydował się uruchomić klauzulę przedłużenia kontraktu Christiana Gytkjaera. Oznacza, to że Duńczyk zostaje w Kolejorzu do końca czerwca 2020 roku.

Christian jest kluczową postacią naszej drużyny, a więc kiedy klauzula przedłużenia mogła zostać już uruchomiona, to nie zastanawialiśmy się nad tym ani chwili. Duński napastnik jest gwarantem goli i jesteśmy przekonani, że jeszcze wielokrotnie ucieszy kibiców Kolejorza – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

28-letni napastnik jest piłkarzem Lecha Poznań od początku lipca 2017 roku. Wtedy to właśnie podpisał z Lechem dwuletni kontrakt, z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Duńczyk jest obecnie podstawowym oraz najlepszym strzelcem Kolejorza.

Byłem świadomy tego, że klub ma możliwość wydłużenia mojego kontraktu o rok i po prostu czekałem na ten moment. Wielokrotnie mówiłem, że jestem szczęśliwy w Poznaniu. Lech jest fantastycznym klubem, a więc jestem zadowolony – twierdzi Christian Gytkjaer

Lechita rozegrał dla niebiesko-białych 73 spotkania, w których zdobył 38 bramek. Dzięki temu wynikowi Duńczyk jest drugim najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Lecha Poznań. Równocześnie, z siedmioma golami, jest już najlepszym strzelcem poznaniaków w europejskich pucharach. O tym jak wyjątkowym zawodnikiem jest 28-letni napastnik niech świadczy fakt, że w trwającym sezonie odbyły się tylko trzy mecze na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, w których goli nie strzelał Christian Gytkjaer.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz