Piłka nożna: I liga wróciła do gry

Warta Poznań - Stomil Olsztyn  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W inauguracyjnej wiosennej kolejce kibice zobaczyli w sumie 16 bramek. W czołówce swoje mecze wygrały Raków, PGE FKS Stal oraz ŁKS.

Po 22. kolejce w czołówce nastąpiły przetasowania. Nowym wiceliderem została PGE FKS Stal Mielec. Tuż za ekipą Artura Skowronka znajduje się ŁKS Łódź. Na czele niezmiennie Raków Częstochowa. Na dole tabeli w strefie spadkowej Stomil Olsztyn, GKS Katowice i Garbarnia Kraków.

Bytovia Bytów – Warta Poznań 0:0
Nie zobaczyliśmy goli w Bytowie, gdzie miejscowa Bytovia podzieliła się punktami z Wartą Poznań. Dla zespołu Adriana Stawskiego był to już 12 remis w lidze. „Czarnym Wilkom” nie udało się ponadto zwyciężyć w lidze od 13 spotkań. Warta Poznań nie straciła bramki w Fortuna 1 Lidze po raz pierwszy od 27 października, kiedy to pokonała w wyjazdowym spotkaniu GKS Katowice 0:2.

Raków Częstochowa – Chrobry Głogów 1:0
Lider Fortuna 1 Ligi – Raków Częstochowa nie zwalnia tempa. Na inaugurację wiosny przed własną publicznością pokonał skromnie Chrobrego Głogów 1:0. Dla ekipy z Częstochowy był to 19 kolejny mecz w lidze bez porażki oraz 7 zwycięstwo z rzędu. Z kolei Chrobry Głogów przegrał 6 mecz z rzędu. Trwa także passa bez strzelonego gola w lidze i po 22. kolejce wynosi już 704 minuty.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – PGE FKS Stal Mielec 0:2
To były zabójcze 4 minuty w wykonaniu PGE FKS Stali Mielec. W spotkaniu z Podbeskidziem długo utrzymywał się bezbramkowy remis, ale to goście zadali skuteczne ciosy w 84. i 88. minucie meczu. Ekipa Artura Skowronka wygrała po raz 8 z rzędu w Fortuna 1 Lidze i została nowym wiceliderem. Tym samym podtrzymana została tradycja pomiędzy zespołami, że od 2 sezonów w 1 lidze zawsze wygrywają goście.

Stomil Olsztyn – GKS Tychy 2:0
Dzięki wygranej Stomil Olsztyn zrównał się punktami ze znajdującymi się w bezpiecznej strefie Wigrami Suwałki. Ponadto „Duma Warmii” podtrzymała domową serię nad GKS-em Tychy. Stomil nigdy nie przegrał bowiem z tyszanami jako gospodarz. GKS pozostaje z jednym wyjazdowym zwycięstwem na swoim koncie.

Puszcza Niepołomice – Chojniczanka Chojnica 0:2
Chojniczanka przełamała złą passę wyjazdową w meczach z Puszczą Niepołomice. Zespół Macieja Bartoszka pokonał ekipę z Małopolski po raz pierwszy od 2013 roku. Chojniczanka przedłużyła serię meczów bez porażki w lidze do 3. Dla Puszczy Niepołomice to trzecia kolejna porażka w lidze. Co więcej „Żubry” nie pokonały bramkarza przeciwnika już od 270 minut.

Sandecja Nowy Sącz – Bruk-Bet Termalica 0:0
Nie zobaczyliśmy goli w starciu Sandecji Nowy Sącz z Bruk-Bet Termalicą. „Słonie” nie znalazły sposobu na najlepszą domową defensywę w lidze. Gracze z Nowego Sącza ostatni raz bramkę w lidze stracili 540 minut temu. Dla zespołu z Niecieczy to z kolei 7 mecz bez przegranej.

GKS Jastrzębie – Odra Opole 3:1
Nie udało się przerwać Odrze Opole wyjazdowej passy z GKS-em Jastrzębie. Był to 12 mecz ekipy z Oleskiej z przeciwko GKS-owi bez zwycięstwa. Podopieczni Mariusza Rumaka pozostają po 22. kolejce tylko z 1 wyjazdową wygraną w sezonie. Dzięki wygranej beniaminek awansował na 5 pozycję.

ŁKS Łódź – Garbrania Kraków 3:0
W pojedynku beniaminków w Łodzi zdecydowanie lepszy okazał się ŁKS. Łodzianie trzykrotnie pokonywali Marcina Cabaja. Dla podopiecznych Kazimierza Moskala to 14 mecz bez porażki w Fortuna 1 Lidze. Po wygranej ŁKS awansował na 3 miejsce w tabeli. Garbarnia pozostaje czerwoną latarnią ligi. Była to już 14 porażka „Młodych Lwów”.

Wigry Suwałki – GKS Katowice 2:0
Dla Wigier był to już 2 mecz o punkty w 2019 roku. Tym razem jednak gracze z Suwałk kończą go w dobrych humorach i trzema punktami na koncie. Po zwycięstwie zespół Ariela Jakubowskiego przesunął się w tabeli na 13 pozycje. GieKSa pozostaje w strefie spadkowej, a strata katowiczan do bezpiecznych miejsc wynosi 5 punktów.