Poduszki z sercem!

Autor: miarecki. Poznań, 18 Lutego 2019

Ponad 40 osób w tym także panów z Klubu Iskra w Promnicach w gminie Czerwonak spędziło kilka godzin przy maszynach do szycia, przygotowując 200 poduszek, które przekazane zostaną pacjentkom Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. To jeden z elementów projektu: „Serce od serca”, który polega na szyciu specjalnych poduszek w kształcie serca, wspierających rehabilitację pacjentów po mastektomii.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza inicjatywa charytatywna, w której gmina Czerwonak bierze udział. Na jej terenie prężnie od lat działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2013 roku gmina włączyła się do akcji zbiórki okularów dla Polaków mieszkających na Syberii, prowadzonej przez Fundację Romualda Koperskiego, podczas której uzbierała ponad 3 000 par okularów! Wzięła także udział w akcji wysyłania kartek do chorych dzieci w ramach inicjatywy Marzycielska Poczta.

Urząd Gminy chce pójść o krok dalej, wprowadzając do swojej polityki elementy biznesu odpowiedzialnego społecznie – CSR, poprzez zakup corocznych kartek świątecznych, z których dochód trafiać będzie do wybranej fundacji oraz planując zorganizowanie licytacji charytatywnej, z której fundusze trafią do podopiecznych ośrodków opieki z terenu gminy – informuje Daria Malinowska z Urzędu Miasta i Gminy.

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG w Czerwonaku
Koronawirus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.