Aglomeracja

Poznańskie święto podróżników Śladami Marzeń rozpocznie się 1 lutego

Śladami Marzeń  Foto: materiałyprasowe / lasotja@gmail.com

Największy podróżniczy festiwal w Wielkopolsce i jeden z największych w Polsce rozpocznie się już w piątek 01.02.2019 w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku organizatorzy przygotowali 20 prezentacji podróżniczych, Fluo Party z koncertem zespołu Tabu, 3 imprezy integracyjne, kilkanaście warsztatów tematycznych oraz ogromną dawkę wiedzy w strefie wystawców. Razem z prelegentami odwiedzimy 6 kontynentów, które przejedziemy autostopem, rowerem, jachtem, pontonem, busem i przejdziemy pieszo. Czekają nas 3 dni pełne emocji, inspiracji i podróżniczych pomysłów. Co roku organizatorzy starają się zaskoczyć uczestników dużą ilością atrakcji, solidną porcją merytorycznych prezentacji oraz wartościowymi warsztatami i konkursami z nagrodami ufundowanymi przez partnerów wydarzenia.

Czym jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń?
Festiwal to 3 dni inspirujących spotkań, podczas których można wysłuchać fantastycznych opowieści z bliższych i dalszych zakątków Świata. Jeśli szukasz pomysłu, porady podróżniczej, osoby z którą w taką podróż możesz się udać lub po prostu chcesz posłuchać o niesamowitych podróżach, to festiwal jest zdecydowanie miejscem dla Ciebie

Konkurs o Złoty Ślad
13 z 20 prezentacji podróżniczych to wystąpienia biorące udział w drugim etapie konkursu o Złoty Ślad. Pierwszym etapem był wybór 13 z przesłanych zgłoszeń, które w najbliższy weekend powalczą w konkursie.

W otaczającym nas szumie medialnym ciężko jest dotrzeć do wartościowych i wiarygodnych informacji. Festiwal jest takim miejscem i zależy nam na tym aby program wydarzenia wypełniały wystąpienia przekazujące wiarygodne treści, prawdziwy obraz kraju i jego mieszkańców. Fantastycznym jest jak prelegenci potrafią swoją opowieścią przenieść nas w dane miejsce, pokazać kulturę i wyjątkowość danego regionu. Słowo „odpowiedzialność” w ostatnim czasie w blogosferze podróżniczej jest ważnym tematem. W jaki sposób pokazywać zdjęcia, przygotowywać treści aby były one w zgodzie z daną kulturą i miejscem i jednocześnie pokazać prawdziwe miejsce a nie instagramowe ujęcie, które zbierze setki serduszek. Jako organizatorzy festiwalu również czujemy się odpowiedzialni za przekaz, mamy świadomość, że docieramy do bardzo dużej grupy osób oczekującej wiarygodnych treści, a to co zostanie przekazane podczas festiwalu kształtuje u wielu osób obraz Świata i kultur, które odwiedzamy podczas podróżniczych opowieści Jaśmina Labus, organizator i członek jury festiwalu

Wyniki konkursu o Złoty Ślad zostaną ogłoszone w niedzielę o godz. 15:00
Jednocześnie każdy z uczestników festiwalu może poczuć się jak Jury konkursowe oddając swój głos na swoją ulubioną prelekcję. Z oddanych głosów wyłoniona zostanie nagroda publiczności a głosujący mają szansę na zdobicie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów wydarzenia.

Wychodząc na przeciw sugestiom widzów festiwalu z lat poprzednich, iż podczas występu brakuje czasu na zadawanie pytań, specjalnie w tym roku powstanie strefa prelegentów. Po każdym spotkaniu prelegenci będą dla Was dostępni w „strefie prelegenta”, która będzie przed salą festiwalu. To właśnie tu będzie czas na dociekliwe pytania, autografy, zdjęcia i wymianę wrażeń.

Podczas festiwalu odbędzie się 12 warsztatów m.in. survivalowe, językowe, crowdfundingowe, taneczne, pisania książek podróżniczych czy podróżniczy speed dating. Zapisy na poszczególne zajęcia prowadzone są przez system rejestracyjny i zostały już ostatnie miejsca. Koszty warsztatów wyniosą od 8 do 10 pln/osobę/ warsztat i w ramach tej kwoty każdy z uczestników może skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy oraz herbaty. Aby wejść na warsztat należy posiadać ważny bilet wstępu na targi.
Zapisy: www.sladamimarzen7warsztaty.evenea.pl

W czasie Festiwalu będzie można skorzystać z oferty i atrakcji przygotowanych przez partnerów. Konsultację sprzętu turystycznego oraz strefę dla dzieci przygotuje Decathlon. FujiFilm Poland i Digital24.pl dostarczą aparaty, które będzie można testować, Travel Care i Moskito Guard przygotują stoisko medyczne, gdzie będzie można zasięgnąć porady medycznej. Firma REBEL stworzy strefę gier planszowych gdzie osoby w każdym wieku będą mogły pograć w odpowiednią dla nich planszówkę. Informacji o tym jak zorganizować wyjazd zarobkowy do Stanów Zjednoczonych udzieli Camp America, a w bańce mydlanej zamykać będzie Bubble Brothers. Nie zabraknie także strefy chillout’u z leżakami oraz hamakami firmy UpNap. Tradycyjnie o wasz warsztat językowy zadba Szkoła Języków Obcych Kontakt Español, o dobre poczucie ducha Michał Sankowski, a o tym że każdy plan można zrealizować przekonają Was przedstawiciele PolakPotrafi.pl. To tylko wybrane atrakcje! Organizatorzy cały czas uatrakcyjniają program. Aktualne informacje znajdują się na www.sladamimarzen.pl.

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez Poznania i po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Poznania. Wydarzenie w ubiegłym roku odwiedziło ponad 4 000 osób zarówno z Wielkopolski jak i z innych regionów kraju.

Staramy się wszystkich gości zainteresować lokalną turystyką, atrakcjami i piękną stolicą Wielkopolski. Z tej okazji przewidujemy kilka dodatkowych atrakcji, dzięki którym będzie można lepiej poznać miasto – organizator festiwalu, Jaśmina Labus

Podczas festiwalu będzie można w niedzielę udać się na wycieczkę z przewodnikiem po Poznaniu – Śladem poznańskich podróżników.

Każdy wieczór trzydniowego festiwalu zakończy się wieczornym spotkaniem, każdego dnia w innym miejscu.
W piątek organizatorzy zapraszają do Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45. Wstęp bezpłatny

Sobotni wieczór to punk kulminacyjny – o godzinie 21:30 rozpocznie się koncert zespołu Tabu i podróżnicze Fluo Party w Klubie u Bazyla. Będzie to taneczna, kolorowa i energetyczna impreza. Bilety na imprezę można nabyć tutaj: http://www.sladamimarzen7.evenea.pl  lub podczas Festiwalu. Liczba biletów jest ograniczona
Na zakończenie Festiwalu w niedzielę organizatorzy zapraszając do podróżniczej lokalizacji – Lotu Chmiela, ul.Żydowska 4 gdzie już na spokojniej będzie można porozmawiać o festiwalowych wrażeniach. Wstęp bezpłatny

Bilety wstępu
Aby wejść na festiwal należy posiadać ważny bilet upoważniający do wejścia na teren targów tour salon.
Bilety są do nabycia w kasach targów MTP lub przez internet na stronie bilety.mtp.pl
Od 25.01 do 1.02 bilet jednokrotnego wejścia 20 zł / karnet 35 zł
Od 1.02 do 3.02 (podczas targów i festiwalu) ceny online jak i w kasie są takie same, bilet jednokrotnego wejścia 27 zł / karnet 35 zł.
Zakupiony jak również przydzielony bilet upoważnia do wejścia na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, targi Tour Salon oraz w sobotę i niedzielę na pozostałe imprezy targowe organizowane na terenie MTP.

7.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Program
Wszystkie prezentacje oraz warsztaty odbywają się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie 15 Poznań Congress Center, sala G.1. Wejście od ulicy Śniadeckich. Festiwal jest imprezą towarzyszącą Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon.

Piątek 01.02.2019

11:30 Joanna Kontowicz i  Krzysztof Dzięgelewski  – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii
12:30 Bartosz Turek i Luiza Stosik-Turek  – Przez Meksyk z dzieckiem
13:45 Paweł Szymański i Anna Majchrzak – Rowerowa Japonia
14:45 Marek Kramarczyk – jacht Ocean View płynie na Pacyfik
16:00 Ryszard Jakubowski – Via Balkanica
17:00 Anna Polakowska – Oman jedyny kraj na O
18:00 Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Rowery we mgle – bikepacking na Ałtaju
19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45

Sobota 02.02.2019

10:30 Marcin Gabruk  – Mentawajowie, drzewo życia
11:30 Monika Masaj – Dwa lata autostopem przez Afrykę
12:45 Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców
13:45 Lek. Damian Okruciński – Tam i z powrotem bezpiecznie – opowieść lekarza
15:00 Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – 340 dni przez Ameryki
16:00 Paweł Kosicki – Mniej znaczy więcej czyli aparat w plecaku PREMIERA
17:15 Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński – Continental Divide Trail – wędrówka granią kontynentu
18:15 Dominik Szmajda – Pontonem przez Kongo
20:30 Koncert Tabu i Podróżnicze Fluo Party. Klub u Bazyla, ul. Norwida 18 a
http://www.sladamimarzen7.evenea.pl

Niedziela 03.02.2019

12:00 Małgorzata Szumska – Dziczkowska– Śladami marzeń Polaków, 14 000 kilometrów przez USA
13:00 Ewa Olbratowska  – Galopem do USA
14:15 Paweł Łapuć – Rowerowa trasa koncertowa – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy
15:00 WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY ŚLAD
15:30 Michał Woroch – Mongolia – w drodze do Ludzi Reniferów  PREMIERA
16:30 Zdzich Rabenda – Islandia. Na granicy światów PRAPREMIERA
18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

Użyte w artykule zdjęcia: materiałyprasowe / lasotja@gmail.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz