Sport

Biofarm Basket. Szansa na piąte zwycięstwo!

1 liga: Biofarm Basket Poznań - Śląsk Wrocław 70:79 - Pozna  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Pogoń Prudnik będzie rywalem Biofarmu Basketu Poznań w pierwszym meczu domowym poznańskiej drużyny w 2019 roku. Przed zespołem Pawła Blechacza szansa na piąte zwycięstwo z rzędu i zarazem okazja do rewanżu po jesiennej porażce z Pogonią.

Biofarm Basket na dobre wymazał z pamięci problemy, które trapiły tę drużynę podczas pierwszej rundy sezonu 2018/2019. Liczne kontuzje i 7 porażek z rzędu wydają się być dla BBP odległym wspomnieniem w obliczu czterech wygranych z rzędu z ważnymi przeciwnikami.

Zeszła z nas presja, więc zyskaliśmy nieco luzu w naszej grze. Nie ma już takiego spięcia, a to powoduje, że na parkiecie mamy większe możliwości decyzyjne – powiedział przed meczem z Pogonią Prudnik trener Basketu, Paweł Blechacz.

Choć za główny czynnik decydujący o ostatnich zwycięstwach BBP uważa się powrót Marcina Fliegera po kontuzji, uwagę zwracają zawodnicy, którzy w zespole grali cały czas, lecz swój potencjał pokazali dopiero przy pełnym i zdrowym składzie. Trener Basketu zaznacza jednak, że przed drużyną jeszcze długa droga.

Na półmetku sezonu Pogoń Prudnik jest siódma w tabeli 1. Ligi. Trener prudniczan Tomasz Michalak poprowadził swoją drużynę do 8 zwycięstw i poniósł z nią 8 porażek. Jak większość dolnej połowy tabeli, Pogoń wygrała na wyjeździe tylko raz. 17 listopada 2018 roku ich łupem padło zwycięstwo 88:75 z Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Imponujący występ zaliczył wówczas niski skrzydłowy Pogoni, Wojciech Pisarczyk, który zdobył dla zespołu aż 36 punktów, sześciokrotnie trafił za 3 (6/6) oraz popisał się skutecznością w rzutach z gry (14/15).

Mecz 17. kolejki 1. Ligi koszykówki mężczyzn Biofarm Basket Poznań – Pogoń Prudnik odbędzie się w sobotę, 12 stycznia o godz. 17:00 w hali CityZen, ul. Droga Dębińska 10c w Poznaniu. Bilet na to spotkanie kosztuje 10 złotych. Dla uczniów i studentów przewidziany jest wstęp bezpłatny.

Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas przerw w grze odbywać się będzie licytacja specjalnej nagrody przygotowanej przez Biofarm Basket Poznań.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz