Swiernalis – Premiera w Blue Note

Autor: bigbiciq. Poznań, 5 Stycznia 2019

Koncert projektu Pawła Swiernalisa – Swiernalis z premierowym materiałem z drugiej płyty odbędzie się w klubie Blue Note w środę 16 stycznia 2019 roku o godzinie 20:00.

Po prawie dwuletniej przerwie Swiernalis wraca z nowym materiałem, energią i wybitnym składem, który udało się skompletować w ciągu ostatniego roku pracując nad nową płytą. Razem z Adamem Świerczyńskim (Rosalie), Kacprem Budziszewskim (Fismoll), Adamem Fordonem i Szymonem Siwierskim stworzyli utwory, które twardo odżegnują się od melancholijnej “Draumy”. Intensywna elektronika, energetyczne aranże i wpadające w ucho teksty to trzy znaki rozpoznawcze albumu, którego singiel ukaże się 8 lutego nakładem wydawnictwa Kayax.

Jego znakiem szczególnym jest niecodzienne poczucie humoru,charyzma i przejmujące teksty utworów, które sam pisze. Multiinstrumentalista i do tego samouk. Urodzony w Suwałkach, sercem i czynszem związany z Poznaniem. W 2016 roku spełniło się jego marzenie – wydana została płyta “Drauma” pod czujnym okiem Pawła Cieślaka z Łodzi, która w dziesięciu niezwykłych utworach przypomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas Swiernalisa. Setki zagranych koncertów i pełna półka nagród czynią go rozpoznawalną sylwetką na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku otrzymał nagrodę dla “największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama, zwyciężył także konkurs debiutów na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Na koncercie wystąpi ze swoim genialnym składem:
Szymon Siwierski
Adam Fordon
Adam Świerczyński
Kacper Budziszewski

Swiernalis
Klub Blue Note
środa, 16 stycznia 2018, godzina 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: Maja Kopa

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.