Zbiórka: Płyta CD Chóru Czarownic

Autor: bigbiciq. Poznań, 2 Stycznia 2019

Chór Czarownic, powołany dwa lata temu przez Ewę Łowżył chce wydać swój debiutancki album. Potrzebnych jest 48.000 zł. Dotychczas zabrano 11% z tej kwoty.

To projekt artystyczny zainspirowany poznańską legendą opowiadającą o pierwszej kobiecie w Polsce, którą osądzono za czary i spalono na stosie na poznańskim Chwaliszewie. Grupa składa się z 30 wyjątkowych kobiet o zróżnicowanych światopoglądach, różnych doświadczeniach zawodowych, którym akompaniują muzycy. Na scenie śpiewają głośno, ekspresyjnie, punkowo, ale także z refleksją, autoironią oraz mądrością w towarzystwie oryginalnych instrumentów takich jak bębny obręczowe, strunowe czy bębny szamańskie na których grają chórzystki.

Od dawna Chór Czarownic planował nagrać i wydać album CD. Aby płyta mogła ujrzeć światło dzienne potrzebne są środki finansowe. Trzeba wynająć profesjonalne studio, opłacić mastering, by płyta w pełni mogła oddać charakter zespołu. Potrzeba na to 48.000 zł.

W albumie pojawi się materiał z ostatnich dwóch lat pracy oraz zaproszeni goście. Ten projekt to nie tylko wydarzenie artystyczne – to także manifest filozoficzny. Wystarczy przypomnieć, że pieśń Chóru Czarownic “Twoja władza” stała się nieformalnym hymnem Czarnych Protestów w 2016 roku w Poznaniu.

Występy z ich udziałem przyciągają mnóstwo ludzi i wzbudzają niemało emocji. Z punktu widzenia kobiet to opowieść o ich skomplikowanych relacjach ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie.

Do akcji można przystąpić tutaj.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.